Тилові щури, що знищують здорову націю майбутнього

Війна закінчиться, а з чим ми залишимося? Поки на сході країни триває антитерористична операція, майно підприємців і громадських організацій,
та державне майно розтягують “тилові щури” – рейдери і мародери, яких підтримують прокурори та судді старого режиму. Коли правоохоронна система не діє, людям залишаються майдани…

Минулого тижня члени Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» пікетували правоохоронні структури, які допомагають поплічникам колишнього міністра АПК Миколи Присяжнюка «віджимати» майно товариства.

Мова йде, в першу чергу, про бази, що належать ВФСТ «Колос», наприклад такий ласий шматочок як учбово-спортивна база «Закарпаття» в Берегові з басейном на термальних водах. Олександр Мендусь, нинішній голова «Колоса», вже тривалий час тримає оборону, не даючи розбазарювати майно товариства. Всі пам’ятають, як при «попередниках» бази продавались «потрібним людям» за копійки або здавалися в оренду на вкрай невигідних умовах.

Учасники акції — працівники «Колоса», правозахисники, спортсмени з різних регіонів України — вирішили привернути увагу громадськості до проблем товариства і спорту в цілому. Вони наочно продемонстрували, як сприймає громада «Колоса» зрадницьку діяльність чиновників — пікетувальники несли в руках плакати та поіменні зображення «тилових щурів», які сприяють захопленню товариства: сумно відомого судді Вовка, прокурора-мажора Козлова, судді Курило, судді Ластівки, слідчого Меншуна, а також керівника «групи» Марії Власенко. Саме пані Власенко, колишній заступник голови товариства, зараз очолює класичну рейдерську атаку, активно намагаючись поновитися на посаді для подальшого розкрадання майна ВФСТ «Колос».

Акція почалася під Печерським райвідділом міліції. Несподівано біля пікетувальників з’явилися «тітушки», які поводилися доволі агресивно, намагалися розірвати плакати учасників акції, але за допомогою активістів «Колоса» і працівників міліції провокацію було припинено — отримавши опір, вони ретирувалися. Учасники акції, знаючи методи впливу колишнього керівництва, навіть не здивувалися появі зухвалих молодиків.

Ті, до речі, залишили після себе паперові матеріали, які, на їх думку, мали порочити нинішнього голову «Колоса» Мендуся. Отже, колишнє керівництво не залишає свої злочинні наміри… До учасників акції вийшов начальник слідчого відділу Андрій Фугалевич. Він, по усталеній традиції, поскаржився на велику завантаженість слідчих (понад 100 справ на одного), але пообіцяв детально розібратися з ситуацією і вжити всіх необхідних заходів. Учасники акції закцентували його увагу на відсутності будь-якої роботи по кримінальних справах, порушених проти Власенко. Контраст між завзяттям у справі проти Мендуся і повною бездіяльністю у справі проти Власенко одного і того ж слідчого Печерського райвідділу Павла Меншуна вражає уяву.

Пікетування продовжилося під стінами Генеральної прокуратури України. Надбанням революції стало те, що співробітники прокуратури вже не чинять пікетникам опір, спілкуються ввічливо, навіть співчутливо.

Олександра Мендуся з захисниками запросили до високих прокурорських кабінетів і також пообіцяли розібратися. Тим часом під стінами прокуратури відбувався концерт: діти з багатодітної родини разом з батьками також прийшли вимагати справедливості та, привертаючи до себе увагу, співали.

У Адміністрації  Президента до пікетників вийшов голова відділу з питань звернення громадян, отримав звернення та пообіцяв доповісти Президенту України Петрові Порошенко. Олександр Мендусь за допомогою гучномовця звернувся до Президента з проханням захистити права членів товариства «Колос» та щиро підтримав починання Президента по наведенню ладу в країні.

Після закінчення акції відбулася прес-конференція. Тут теж не обійшлося без провокацій, але це не завадило її учасникам розповісти про наболіле. На прикладі Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос» вони розказали журналістам про сучасну антологію привласнення колективного майна, про плани колишнього міністра АПК Миколи Присяжнюка, який навіть з-за кордону здатний спонсорувати рейдерські захоплення, а також говорили про причетність до злочинного угрупування суддів та правоохоронців Печерського району.

Руйнівними наслідками дій «групи Присяжнюка» стало відчуження «за копійки» спортивних об’єктів на мільйони гривень, позбавлення спортсменів баз для тренування, які використовувалися для підготовки олімпійського резерву, а також банкрутство найстарішого спортивного товариства, яке опікувалася питаннями підготовки спортивної молоді та проведення змагань.

Голова ВФСТ «Колос» Олександр Мендусь розповів про те, що являє собою товариство, про його історію та здобутки, важливість діяльності товариства для розвитку фізкультури та спорту в Україні: у «Колосі» розпочинали свій спортивний шлях понад 50 майбутніх чемпіонів і призерів світу та Європи, а 11 спортсменів товариства стали чемпіонами і призерами літніх Олімпійських ігор.

У своїй промові Олександр Мендусь закцентував увагу на руйнівних наслідках рейдерства для товариства:

Зриваються спортивні змагання та заходи, погіршився процес підготовки до зимових олімпійських ігор — ми майже нічим не змогли допомогти нашим спортсменам. Внаслідок дій «групи Присяжнюка» керівництво товариства загрузло в судовій тяганині, погіршився моральний стан членів організації і трудового колективу. Затримка із виплатою заробітної плати штатним працівникам вплинула на відтік фахівців, що потягло у свою чергу згортання діяльності організації.

Ці фактори, а також ризик втрати наших спортивних баз, спровокували перехід провідних спортсменів в інші товариства, а це найгірше, що може бути — втратити тих, кого виховували з дитинства…

Пан Мендусь зазначив, що громадська акція, яка відбулася, має попереджувальний характер: якщо чиновники не прислухаються до голосу «колосівців», за два тижні вони приїдуть до Києва вимагати справедливості у набагато більшої кількості — може тоді в цій справі щось зрушиться з місця.

Заступник директора учбово-спортивної бази «Закарпаття» Валерій Боровський з болем розказував про наслідки діяльності попереднього керівництва УСБ, яке продовжує рватися до влади.

У Берегові всім зрозуміло, що «попередники», які мали чудовий дах у вигляді Партії регіонів, ніяк не бажають втрачати власну годівницю. Сьогодні, з поверненням у керівництво спорткомплексу представників Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства “Колос” на чолі з Оленою Вітрук за кілька місяців практично вдалося розрахуватися з накопиченими боргами, а для берегівчан і пільгових категорій громадян запроваджено систему знижок у відвідуванні термального басейну.

На спортбазі поновлено проведення некомерційних спортивних змагань. Що стосується колишнього директора бази Віктора Годинки та колишнього орендатора спортбази Віктора Клепки, то вони навіть не виплачували стабільно зарплати власним працівникам. Єдине бажання у всіх працівників УСБ “Закарпаття” — аби їм не заважали працювати “попередники”, що не дають спортбазі вилізти з боргів, які самі штучно наробили. Ходять по судах, скаржаться у міліцію і навіть приходять тітушками.

Адвокат Денис Ципін, що представляє інтереси ВФСТ «Колос», детально розповів про обставини, за якими «група Присяжнюка» намагалася захопити «Колос», навів прізвища суддів та правоохоронців, які «допомагали» рейдерам, а також розповів, яким чином вдалося відбитися від незаконних посягань.

Пан Ципін зазначив:

Багато років на ці об’єкти не підіймалася рука можновладців, бо мова йшла про державну спортивну політику. Але в цей тяжкий для країни час деякі не цураються розтягувати майно, яке належить спортивній молоді України. Ми вимагаємо негайно припинити захоплення підприємства, а також покарати тих суддів і правоохоронців, які замість захисту громадян, займаються виконанням замовлень поплічників старого режиму! Не дамо «тиловим щурам» знищити здорову націю майбутнього

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *