Обмануті інвестори ЖК “Кришталеві джерела” шукають правди!

До журналістів ЦКП Інформ звернулися інвестори, які вклали гроші у будівництво квартир у новобудові по вул. Метрологічній у Києві. Люди запевняють, що вони стали жертвами махінацій, тиску та відвертої брехні з боку забудовника ЖК Кришталеві джерела ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД та організації, яка керує фондом фінансування будівництва цього об’єкту – ТОВ ФК Прайм. Після того, як інвестори сплатили повну вартість об’єктів нерухомості у будинку та справа дійшла до передачі квартир у їх власність, забудовник та співробітники ТОВ ФК Прайм почали зухвало порушувати умови договору  та чинити справжнє свавілля.

По-перше, забудовник та управитель ФФБ категорично відмовляються підписувати акти прийому-передачі нерухомості. Більше того, акти на квартири у будинках, які вже більше ніж півроку здані в експлуатацію, підписані з боку інвесторів, досі знаходяться у забудовника і на руки людям їх не повертають.

Інвестори також розповідають, що згідно правил ФФБ, у них є зобов’язання підписати договір з експлуатуючою компанією за 10 днів до отримання прав власності на нерухомість. Але проблема у тому, що на сьогоднішній день невідомо, коли інвестори отримають на руки усі необхідні документи, оскільки перша черга мешканців цього будівництва чекає їх вже півтора роки з дня отримання квартир. Крім цього, забудовник відкрито нав’язує інвесторам підписати договір про надання житлово-комунальних послуг з його власною організацією ТОВ Холд Груп. Найабсурдніше, що у договорі з цим ЖЕКом є пункт, який зобов’язує інвестора сплачувати за всі послуги, починаючи з 90-го дня після здачі будинку в експлуатацію (тобто з 27 серпня), незважаючи на те, що більшість жителів цього будинку навіть актів не мали змоги підписати. Тобто людям доведеться платити за 3-4 місяці послуг, які вони не отримували. До того ж, в якості договору з ЖЕКом використовується не типовий договір, затверджений Кабінетом Міністрів, а договір складений юристами забудовника. По-перше, цей договір є безстроковим, працівники ЖЕКу прямо говорять про те, що розірвати договір можна тільки через суд. По-друге, договір носить кабальний характер та має ряд суттєвих порушень чинного законодавства. Для прикладу, за умовами договору забудовник робить платним в’їзд на територію комплексу. За цю послугу мешканцям будинку доведеться щомісяця викладати з кишень по 300 грн. Передбачається також становлення плати за доступ до лічильника та поверхових щитових. Для того, щоб ввімкнути або вимкнути лічильник, доведеться визвати їхнього електрика та заплатити мінімум 200 грн. Платити доведеться і за вивіз будівельного сміття. Місця загального користування – міжповерхові площадки, які за законом є спільною власністю власників квартир, здаються ЖЕКом цим же мешканцям за плату. Як бачимо, цей договір зобов’язує тільки мешканців, і у той же час не регламентує жодних зобов’язань з боку ЖЕКу. Але без підписання цього договору з ЖЕКом забудовник відмовляється віддавати людям документи на право власності.

Крім цього, ЖЕК навіть не узгодив тарифи на комунальні послуги з Київською міською адміністрацією. Коли інвестори попросили працівників ЖЕКу надати їм відповідні документи, останні категорично відмовились це зробити. Воно й не дивно, бо коли люди звернулись до міської адміністрації з запитом про наявність такого погодження, остання відповіла, що жодних погоджень про тарифи на комунальні послуги з цим ЖЕКом не було.

Окремо слід сказати і про процедуру підписання договору с ЖЕКом та акту прийому-передачі. Сама процедура підписання актів проходить з численними порушеннями, оскільки замість уповноважених осіб від забудовника, передавати квартири мешканцям приходять робітники ЖЕКу, які не мають на це жодних повноважень. Як ми розповідали на початку, підписання цих документів здійснюється тільки самими мешканцями, а ЖЕК і забудовник зі свого боку підписувати документи відмовляються. Людей просто годують обіцянками, що невдовзі вони отримають документи про право власності і нібито тоді забудовник та ЖЕК підпишуть усі документи. Договір с ЖЕКом інвестори підписують у 2-х екземплярах, а акт прийому передачі у 3-х. Але усі варіанти договору та актів залишаються у працівників ЖЕКу, інвестори свої примірники не отримують.

Тим активістам, які відверто заявляють про свою незгоду підписувати договір з ЖЕКом, повідомлення для приїзду і підписання актів приходять у вигляді конвертів з двома чистими аркушами. Скоріше за все, забудовник таким чином вирішив залякати тих, хто чинить опір його свавіллю.

Ми поспілкувалися з мешканцями першої черги будівництва, які вже отримали документи на право власності від цього забудовника. Люди повідомили, що 14 листопада цього року мешканців будинку зібрали для оформлення права власності. На зустріч прийшов нотаріус забудовника, який почав оформлювати довіреності від мешканців будинку на уповноважену особу від забудовника. У цій довіреності говорилось про створення забудовником ОСББ від імені цієї довіреної особи і про передачу права голосу і прийняття рішення у питаннях роботи та встановлення тарифів цього ОСББ від мешканців на користь цієї особи. Виходить, що забудовник сам буде вирішувати, яким чином використовувати прибудинкову територію, встановлювати та змінювати оплату за свої послуги та нав’язувати ці послуги. По факту це ОСББ є нелегальним, оскільки по закону ОСББ вважається легальним лише у тому випадку, коли не менше 50% мешканців цього будинку вже отримали на руки всі необхідні документи, а будинок повністю введений в експлуатацію. На сьогоднішній день інвестори не можуть отримати підписані забудовником акти, а про заселення ще навіть немає мови. Тому на яких засадах створювалось це ОСББ – залишається таємницею. Коли інвестори почали вимагати показати їм статут ОСББ для ознайомлення, то отримали категоричну відмову. Тим, хто відмовився підписувати згоду на створення об’єднання співмешканців, документи на право власності не віддали. Цікаво, що головою трьох з шести створених таким чином ОСББ є співзасновниця генерального підрядника ТОВ КСМ-ГРУП Возна Наталія Миколаївна. Тому немає жодних сумнівів, що забудовник вирішив встановити цілковитий контроль над мешканцями будинку та зробити їх повністю залежними від себе.

Численні порушення законодавства з боку забудовника обурили інвесторів, тому вони створили ініціативну групу та написали колективну заяву до забудовника, управителя ФФБ та ЖЕКу, в якій зазначили про свою категоричну відмову підписувати наданий ТОВ Холд Груп договір, натомість вимагаючи підписати типовий договір, затверджений Кабміном. Але відповідей на свої листи інвестори так і не отримали. З’ясувати щось безпосередньо звернувшись до офісу забудовника неможливо, оскільки виявилось, що вказана ним юридична адреса не відповідає дійсності. Усі листи, які інвестори відсилають на адресу забудовника повертаються їм назад з відміткою, що такої організації за даною адресою не існує. Намагання додзвонитись за вказаними телефонними номерами також були марними. У зв’язку з цим, доведені до відчаю інвестори вирішили звернутися до громадськості та журналістів, щоб спільними зусиллями домогтися справедливості, зупинити самоуправство забудовника та привернути увагу правоохоронних органів до його діяльності.

15 грудня цього року ініціативна група від імені інвесторів разом з журналістами приїхали до будівлі, де знаходиться відділ продажу забудовника ЖК Кришталеві джерела. Інвестори та громадськість хотіли отримати відповіді на усі питання: чому забудовник відмовляється віддавати мешканцям на руки їхні документи та не підписує договори та акти прийому-передачі? На яких підставах без відома та згоди мешканців забудовник та ЖЕК встановлюють додаткові платні послуги для інвесторів? Чому забудовник уникає конструктивного діалогу з людьми та порушує умови договору? Але, як виявилося, не те що поговорити з представниками забудовника, а навіть елементарно потрапити на територію комплексу практично неможливо. На вході інвесторів та журналістів відразу зустріли чоловіки міцної статури та сумнівної зовнішності, які категорично відмовились пускати людей на територію. Ці особи представились охороною даного об’єкту та поводились дуже зухвало. Вони грубили ошуканим інвесторам, перешкоджали роботі журналістів та навіть відмовлялись їх слухати. Зрозумівши, що діла не буде, журналісти змушені були викликати поліцію. Лише після приїзду поліції та слідчої групи до інвесторів та представників громадськості підійшов начальник охорони і дозволив тільки декільком людям зайти всередину.DSCN0564

Як і очікувалось, нікого з представників забудовника на місці не виявилось. Тож слова інвесторів про те, що вийти на будь-який контакт з забудовником просто неможливо лише підтвердились. На місці був лише начальник юридичного відділу генерального підрядника ТОВ КСМ-ГРУП Юрій Партика. Він сказав, що представників забудовника в офісі немає, тому саме він буде спілкуватися з людьми. Журналісти та ініціативна група інвесторів сподівалися, що Юрій нарешті дасть відповіді на усі їхні питання та багато що пояснить, але ця розмова ще більше заплутала, збентежила та водночас обурила людей, оскільки щось по суті Юрій сказати так і не зміг. Він посміхався, коли розглядав конверти з пустими аркушами, що інвесторам відправляв ТОВ ФК Прайм, ніяким чином не пояснивши, що це означає. Коли його попросили прокоментувати ситуацію щодо незаконного створення ОСББ, Юрій відповів, що цим питанням зараз займається прокуратура. Але на питання, чи відкрите прокуратурою з приводу цього кримінальне провадження він відповісти не зміг, хоча сам сказав, що заява до прокуратури була написана ще два тижні тому. Журналісти також поцікавились, чи можуть люди, у яких на руках є документи та чиї будинки вже здані в експлуатацію, зараз підписати акти прийому-передачі. Відповідь Юрія була однозначною – ні. А потім він спокійно додав: ви можете підписати їх зі своєї сторони та залишити нам, а далі ми їх передамо на підписання. Отже, знову виходить замкнене коло.

Зрозумівши, що нормально поговорити ні з забудовником, ні з його представниками не вдасться, всі присутні інвестори написали колективне звернення про порушення їхніх прав та шахрайство з боку ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД. Це звернення підписало близько 25-ти осіб, після чого лист було передано представникам правоохоронних органів, які приїхали на виклик журналістів. Правоохоронці пообіцяли, що найближчим часом вони повідомлять, який слідчий буде займатись цією справою.

Вже у процесі написання цього матеріалу нам стало відомо, що через два дні після приїзду невдоволених інвесторів до ЖК Кришталеві джерела та подання колективного звернення до поліції, одному з активістів, Ярославу Осадчому, прийшло два листи від забудовника. У цих листах забудовник без жодних об’єктивних аргументів повідомив, що Ярослава Осадчого позбавлено нерухомості, яку він придбав у ТОВ “ГІДРОІНЖ-БУД”. Таким чином, лише за свою активну громадську позицію та небажання виконувати протизаконні вимоги забудовника, Ярослав Осадчий став безхатченком.

На жаль, ситуації, коли через афери забудовників люди залишаються без грошей та майна сьогодні стали катастрофічно поширеними. І у більшій мірі, масштаби шахрайства на ринку нерухомості спровоковані своєю безкарністю, тому що дуже рідко вдається домогтися справедливості та покарати винних. Без сумніву, забудовник ЖК “Кришталеві джерела”, а саме ТОВ “ГІДРОІНЖ-БУД”, нехтує законами та грубо порушує права інвесторів, тому реакція поліції на такі протиправні дії повинна бути негайною. Більше того, ця справа повинна стати показовою для тих, хто цинічно наживається на людях, позбавляє їх житла та чинить свавілля. Оскільки, поки правоохоронні органи не почнуть швидко реагувати та об’єктивно розслідувати злочини такого масштабу, про довіру вітчизняних, і тим більше іноземних інвесторів до українського ринку нерухомості говорити марно.

У будь-якому випадку, ми будемо слідкувати за розвитком подій та проводити власне розслідування.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *