Інвестори ЖК “Кришталеві джерела”: “Нас кинули!”

Продовжуємо слідкувати за перебігом подій навколо скандального житлового комплексу Кришталеві джерела, забудовником якого є ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД. Нагадаємо, після того як інвестори сплатили повну вартість об’єктів нерухомості у будинку та справа дійшла до передачі квартир у власність інвесторів, люди зрозуміли, що стали жертвами шахраїв. Але намагання інвесторів домогтися справедливості та захистити свої права призвели до того, що забудовник почав нахабно відбирати квартири у тих, хто чинить опір його свавіллю.

Ми розповідали, як забудовник ЖК Кришталеві джерела та управитель ФФБ ТОВ ФК Прайм зухвало порушують умови договору з інвесторами та нехтують нормами законодавства. Найабсурдніше, що інвесторів примушують підписати договір про надання житлово-комунальних послуг з власною організацією забудовника – ТОВ Холд Груп. Саме примушують, оскільки тим інвесторам, які відмовляються підписувати договір з ЖЕКом, не віддають документи на право власності. Чому інвестори категорично відмовляються підписувати договір з ЖЕКом зрозуміти не складно, оскільки цей договір зобов’язує лише мешканців будинку і не містить жодних зобов’язань з боку ТОВ Холд Груп. Крім цього, забудовник категорично відмовляється підписувати акти прийому-передачі нерухомості. Більше того, акти на квартири у будинках, які вже більше ніж півроку здані в експлуатацію, підписані з боку інвесторів, до сих пір знаходяться у забудовника і на руки їх людям не видають. До того ж, мешканці першої черги будівництва розповіли, що право власності оформлюють тільки тим власникам квартир, які погоджуються оформити довіреність від мешканців будинку на уповноважену особу від забудовника. У довіреності говориться про створення забудовником від імені довіреної особи ОСББ і про передачу права голосу від мешканців будинку на користь цієї особи. По-перше, створене  ОСББ є незаконним, оскільки було порушено процес його реєстрації з наміром взяти об’єднання співвласників під контроль забудовника. По-друге, оформлюючи таку довіреність, мешканці будинку стають повністю залежними від забудовника. Тому зрозуміло, що більшість власників відмовляються оформлювати довіреність на уповноважену особу від забудовника, і як наслідок – їм не віддають документи на право власності.

Усі намагання інвесторів зв’язатися з забудовником, щоб заявити про свої претензії щодо численних порушень умов договору та законодавства з його боку, виявились марними. Юридична адреса ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД є недійсною, телефони також не відповідають. Коли 15 грудня цього року ініціативна група інвесторів разом з журналістами приїхали до комплексу  Кришталеві джерела, щоб особисто поговорити із забудовником, то спочатку зіштовхнулися з агресією та зухвалістю охорони, а потім з байдужістю начальника юридичного відділу генерального підрядника ТОВ КСМ-ГРУП Юрія Партики, який по суті ні на одне питання інвесторів відповісти не зміг. Остаточно зрозумівши, що вони стали жертвами махінацій, інвестори написали колективне звернення до правоохоронних органів про порушення своїх прав та шахрайство ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД. Два дні потому одному з активістів, Ярославу Осадчому, прийшло два листи від забудовника, в яких повідомлялось, що Осадчого позбавлено нерухомості, яку він придбав у ЖК Кришталеві джерела.

Очевидні махінації ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД, а також те, що за свій активний опір свавіллю забудовника Ярослав Осадчий фактично залишився безхатченком, викликало справжню хвилю громадського невдоволення. Тому 24 грудня цього року ошукані інвестори, журналісти та небайдужі громадяни вийшли на акцію протесту. З плакатами Нас кинули! та численними листівками близько 40 осіб зібралося під стінами ЖК Кришталеві джерела.

Біля входу до комплексу людей знову зустріли охоронці. Скоріше за все, вони отримали чіткий наказ діяти рішуче. Про це яскраво свідчила поведінка цих сумнівних молодиків, яка мало чим відрізнялась від минулого разу, коли охоронці показово брязкали зброєю, ображали учасників акції та поводили себе дуже агресивно. До людей відразу підійшов начальник охорони, який почав змушувати мітингарів забрати палатку, яка чомусь йому дуже заважала, а потім взагалі накинувся на камеру журналістів з кулаками і мало її не розбив. Було очевидно, що начальник охорони шукає будь-який привід, аби змусити людей не здіймати галас та піти геть. Але йому це не вдалось, а навпаки, ще більше спонукало людей відстоювати свої права.

Загалом, акція тривала протягом 5-ти годин. За весь час ніхто з представників забудовника перед учасниками акції так і не з’явився. Натомість декілька разів до людей виходив той же начальник юридичного відділу генерального підрядника ТОВ  КСМ-ГРУП Юрій Партика, який також змушував журналістів вимкнути камеру, а учасників акції забрати палатку і розійтись. Зрозумівши, що люди налаштовані стояти до кінця, в хід від Партики пішли реальні погрози: чекайте тоді, поки вас переїде бульдозер. Тож схоже, що забудовник дуже впевнений у своїй безкарності, якщо його представники так відверто погрожують інвесторам і тим, хто їх підтримує.

Крім цього, Партика почав викрикувати, що документи на право власності інвесторам видають і заперечував будь-які факти махінацій або порушень законодавства з боку забудовника. Але у цей час до учасників акції підійшло двоє людей, які підтвердили зовсім протилежне. З’ясувалось, що вони теж стали жертвами махінацій ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД. Люди розповіли, що також вклали гроші у будівництво квартири, їхній будинок був зданий в експлуатацію ще два роки тому, але вони і досі не можуть отримати документи на право власності. Через відсутність документів на право власності мешканці цієї квартири до сих пір не можуть підключити газ. Крім цього, власникам нарахували чималу заборгованість за квартиру, хоча вони там навіть не живуть і юридично ще не являються господарями квартири. На підставі цього боргу людям було відключено гарячу воду, яку без погашення так званої заборгованості підключати їм відмовляються. Тож виявилось, що наші інвестори не перші, хто став жертвою шахрайства ТОВ ГІДРОІНЖ-БУД. Коли ці обурені власники квартири запитали у Юрія Партики, коли їм нарешті видадуть документи на право власності, щоб вони змогли забезпечити собі нормальні умови для життя у придбаній квартирі, Партика відповів: Спочатку сплатіть борги, а потім отримаєте документи на право власності. І взагалі, строки оформлення права власності не встановлені ні договором, ні законом….

Оскільки ніяких позитивних результатів розмова з представником забудовника не принесла, учасники акції вирішили прийти до ЖК Кришталеві джерела і наступного дня. Але, коли на наступний день інвестори та представники громадськості приїхали на місце, де ще вчора стояла їхня палатка, то виявили там численні двохметрові паркани, які не дозволяють наблизитись до комплексу. Більше того, напроти житлового комплексу, з іншої сторони дороги, забудовник також облаштував бетонні плити і паркан. Тому мітингарям довелось проводити акцію за декілька десятків метрів від в’їзду до ЖК Кришталеві джерела.

Отже, замість того, щоб піти на діалог з інвесторами, забудовник вирішив відгородитися. Та навряд чи це допоможе йому уникнути відповідальності. Поведінка забудовника лише підтверджує, що ТОВ  ГІДРОІНЖ-БУД не збирається виконувати свої зобов’язання перед інвесторами і продовжує втілювати свої шахрайські схеми. Очевидно, що обмануті інвестори не мають наміру здаватись і будуть стояти до кінця, аби захистити свої права та убезпечити інших людей від шахрайства забудовника ЖК  Кришталеві джерела. Будемо сподіватись, що правоохоронні органи їм у цьому активно допоможуть.

Слідкуйте за перебігом подій у наших матеріалах.

Читайте також: Обмануті інвестори ЖК Кришталеві джерела шукають правди!

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *