Міносвіти не зуміло зареєструвати звернення юриста

Юрист Центру Конфліктології та Права звернувся до офісу Міністерства Освіти і Науки України з запитом про надання інформації та зіштовхнувся з неправомірною поведінкою персоналу. Всупереч законодавству, документ не був зареєстрований у день надходження

На прохання адвоката зареєструвати запит, працівники канцелярії тричі перенаправили його до різних відділів через невпевненість, до чиїх повноважень віднести заяву від представника юридичної фірми. Створилося враження, що запит на отримання інформації від працівника певної організації Міністерство отримує вперше.

Коли нарешті з’ясувалось, що адвокат – фізична особа, не дивлячись на запис у трудовій книжці, на шляху до омріяного подання запиту з’явилася нова перепона. Працівниця канцелярії поклала заяву на стіл та повідомила, що зараз вона не може зареєструвати документ через велику кількість інших запитів. Жінка посилалася на внутрішню посадову інструкцію, яка дозволяє не квапитись і реєструвати запити протягом доби з моменту прийому.

Подібне пояснення, прийнятне для пересічних громадян, не вдовольнило людину з юридичною освітою. На його вимогу видати розписку про отримання заяви із числом, підписом та зазначеною відповідальною особою, жінка роздратовано поставила на заяві печатку Міносвіти і попросила адвоката негайно залишити приміщення.

Запит був поданий 22 липня, проте зареєстрований лише наступного дня, що суперечить пункту 163 Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 р. “Про затвердження Типової інструкції з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади”. У ній зазначається, що документи реєструються у день надходження, якщо вони надійшли у робочий час. Адвокат добре знає, що жодна посадова інструкція не може суперечити Постанові Кабінету Міністрів, проте працівникам МОНу це, судячи зі всього, не відомо.

Справа в тому, що інформація по запиту має надаватися протягом п’яти днів з моменту отримання заяви, згідно пункту 1, статті 20 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, проте реєстрація наступного чи будь-якого іншого дня дозволяє розтягнути цей період на невизначений термін.

Така недбалість та неповага до громадян компрометує органи виконавчої влади України та робить неможливою довіру до них.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *