Ярослав Осадчий: “Я втратив більше мільйона гривень через аферу ЖК “Кришталеві джерела”

Ярослав Осадчий – яскравий представник тієї категорії громадян, які знають свої права та добре розуміються на українських законах. Проте, саме через свою активну громадську позицію інвестор ЖК “Кришталеві джерела” залишився без квартири та втратив 1 млн 200 тис. грн. Осадчий переконує, що став жертвою масштабної афери. Він розповів свою історію в інтерв’ю журналістам ЦКП Інформ.

Навесні 2014 року Ярослав Осадчий вирішив придбати житло у новобудові. Обираючи з багатьох пропозицій від різних забудовників, він зупинив свій вибір на нерухомості у ЖК “Кришталеві джерела”. Осадчий розповідає, як все починалось.

“Коли я приїхав до ЖК “Кришталеві джерела”, працівниця відділу продажу Ольга розповіла, що придбання житла відбувається шляхом підписання договору переуступки. Я написав заяву на ім’я директора управителя фонду фінансування будівництва (ФФБ) Копистири Арсенія Миколайовича про свій намір придбати квартиру, а після цього у банку “Богуслав” перерахував завдаток на рахунок первісного довірителя. Наступного дня у цьому ж банку відбулось підписання договору. Потім я сплатив весь залишок суми за житло”, – розповідає Ярослав.

14 липня 2014 року Осадчому видали довідку про повну сплату за квартиру у ФФБ, що означало – усі свої зобов’язання перед забудовником та фондом Ярослав виконав. Залишалось лише чекати закінчення будівництва. Ярослава запевняли, що будівництво закінчиться на рік раніше, ніж передбачено договором, але ці обіцянки виявилися порожніми.

Будинок Ярослава було здано в експлуатацію у травні 2015 року. Він сам про це дізнався на сайті “Кришталевих джерел”. Згідно договору, після закінчення будівництва забудовник зобов’язаний ініціювати підписання з інвесторами актів прийому-передачі, а потім видати документи на право власності. Але забудовник не поспішав запрошувати Осадчого підписувати акти прийому-передачі. А коли Ярослав сам зв’язався з відділом продажу і запитав, коли йому приїхати, щоб підписати акти, то почув: “підписання актів прийому-передачі найближчим часом не відбудеться. Через два-три місяці вам зателефонують і запросять їх підписати”. Дзвінок від забудовника так і не пролунав.

Зрозумівши, що ситуація виглядає досить підозріло, у вересні 2015 року Ярослав Осадчий вирішив поспілкуватись зі своїми майбутніми сусідами, які придбали нерухомість у тому ж житловому комплексі.

“Я дізнався, що один з моїх майбутніх сусідів вже підписав акт прийому-передачі та договір з ЖЕКом і вирішив докладно вивчити ці документи. Отримавши на руки копію договору, я був обурений. Він містив ряд незаконних пунктів. Зокрема, передбачалося знімання ЖЕКом плати за паркування на території комплексу, яка за законом є спільною власністю співвласників квартир у будинку. Крім цього, мешканці мали платити за доступ до лічильників та міжповерхових щитових. У договорі навіть не була чітко прописана процедура становлення тарифів за надані послуги. Було лише вказано, що ЖЕК може встановлювати нові тарифи через публікацію такого рішення у ЗМІ або іншим чином. Виходячи з цього, ЖЕК може підвищувати тарифи на свої послуги постійно,” –  розповідає Осадчий.

Після того, як Ярослав вивчив ці документи та розповів про їх незаконність іншим інвесторам, майбутні сусіди також почали бити на сполох. Виявилось, що нікого не повідомляли про якісь додаткові послуги та, тим більше, про самовільну зміну тарифів з боку ЖЕКу. Тоді Ярослав Осадчий разом з іншими інвесторами написав звернення до ЖЕКу, вимагаючи надати для підписання Типовий договір про надання житлово-комунальних послуг, затверджений Кабміном. 29 вересня 2015 року з колективним зверненням люди приїхали до ЖК “Кришталеві джерела”, де також знаходиться офіс обслуговуючої компанії “ХОЛД ГРУП”. Але нікого з працівників ЖЕКу на місці не виявилось, тому інвестори передали лист через юриста генпідрядника Юрія Партику. Та відповіді вони так і не отримали.

“Я дізнався, що деякі сусіди, яких запрошували підписувати акти прийому-передачі, почали відмовлятись підписувати договір з ЖЕКом. Але їх запевняли, що іншого процесу підписання актів прийому-передачі не передбачено, тому інвестори або мають підписати цей договір, або їм не дадуть для підпису акти”, – говорить Осадчий.

Зауважимо, що за правилами участі у ФФБ інвестори взагалі можуть не підписувати договір про надання житлово-комунальних послуг до тих пір, поки ними не будуть подані документи для оформлення прав власності. Але, здається, фонд цю норму законодавства проігнорував.

“Більше того, процедура підписання актів відбувалась з численними порушеннями. Замість уповноваженої особи від забудовника на зустріч з інвесторами приходили працівники ЖЕКу. До того ж, незважаючи на те, що документи підписувались інвесторами у декількох примірниках, усі примірники працівники ЖЕКу залишали собі. Таким чином, люди залишились без жодних доказів виконання своїх зобов’язань у повному обсязі перед забудовником. Тут ми зрозуміли, що стали жертвами шахраїв”, –  розповідає Ярослав.

Осадчий вирішив поспілкуватися з мешканцями першої черги будівництва, яким вже вдалося отримати документи на право власності. Виявляється, свідоцтво на право власності видали тільки тим інвесторам, які погодились оформити довіреність на уповноважену особу від управителя фонду. У довіреності йшлося про створення від імені цієї довіреної особи ОСББ і про передачу права голосу та прийняття рішення у питаннях роботи та встановлення тарифів ОСББ від мешканців на користь цієї особи. Тобто управитель самостійно буде вирішувати, як використовувати прибудинкову територію, які встановлювати тарифи на послуги і т.д. Інвесторам, які відмовились оформити довіреність, документи на право власності не видали.

Усі спроби Осадчого та інших інвесторів зустрітись з представниками фонду, щоб висловити свої претензії, були марними. Юридична адреса забудовника ТОВ “Гідроінж-Буд” виявилась недійсною. Люди неодноразово приїжджали до ЖК “Кришталеві джерела”, але на будь-який діалог з інвесторами працівники забудовника, фонду та ЖЕКу не йшли. Більше того, інвесторів завжди зустрічали зухвалі охоронці, які відмовлялися пропускати людей всередину комплексу. Опинившись у безвихідній ситуації, Ярослав Осадчий ініціював підписання декількох колективних звернень, а також заяви до міліції про те, що права інвесторів порушують. Те, що відбулося далі, стало справжньою несподіванкою для Ярослава.

“Відразу після цих колективних звернень я отримав листа від “ФК Прайм”, в якому повідомлялось, що мене позбавлено нерухомості, яку я придбав у ЖК “Кришталеві джерела”, нібито через мою відмову підписувати акти прийому-передачі. Я переконаний, що у мене незаконно відібрали квартиру лише за мою активну громадську позицію і бажання відстоювати свої права та права інших інвесторів, які потрапили у цю авантюру. Насправді  я неодноразово намагався зв’язатися з забудовником, щоб підписати акти, постійно приїжджав до ЖК “Кришталеві джерела”,але все марно”, –  зазначив Осадчий.

Таким чином, внаслідок сумнівних “оборудок” ЖК “Кришталеві джерела” Ярослав Осадчий залишився ні з чим. Більше того, тепер йому навіть немає чим віддати величезний борг, який він взяв для придбання квартири.

“На сьогоднішній день квартиру, яку від мене відкріпили, вже встигли поспіхом продати. Її придбали за суму значно нижчу навіть за ту, яка була внесена первісним інвестором. Орієнтовно, ця сума на 1 млн 200 тис. грн нижча за поточну ринкову ціну квартири і ці мізерні гроші мені хочуть повернути у якості компенсації. Таким чином, мої збитки складають більше мільйона гривень”, – говорить Осадчий.

Насправді, дії фонду фінансування суперечать закону, оскільки управитель фонду не має права в односторонньому порядку розірвати договір та позбавити інвестора об’єкту інвестицій, якщо останній особисто не відмовився від прийняття цього об’єкту. Це чітко регламентовано ч.4 ст. 3 ЗУ “Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва”. Та, здається, що фонд цей закон свідомо проігнорував, як і усі спроби Осадчого підписати акти прийому-передачі.

Здавалося б, у такій, на перший погляд, безвихідній ситуації одній людині практично неможливо протистояти цілій сумнівній схемі. Але Осадчий не має наміру здаватись і повністю впевнений у своїй перемозі. Він вже подав декілька позовів до суду і чекає на справедливе рішення суддів.

“Я не маю ніякого бажання зупинятися і буду боротися до кінця. Я отримав величезну підтримку інвесторів ЖК “Кришталеві джерела”, які підписують відповідні звернення, ходять на акції протесту. Мною та моїми сусідами також створено громадську організацію захисту прав інвесторів “Чисті джерела”, і до нас приєдналось багато людей. Крім того, я звернувся за професійною юридичною допомогою. Найголовніше, що на моєму боці закон, тому я впевнений, що мої судові позови будуть задоволені”, –  підсумовує Ярослав.

Очевидно, що ця боротьба буде нелегкою. Ярослав Осадчий вже встиг зіштовхнутися з бездіяльністю слідчих, упередженістю деяких суддів та іншими перешкодами. Але хочеться вірити у правосуддя та справедливість. І те, що деякі забудовники або фонди не бажають мати справи зі свідомими громадянами, які знають закони та свої права, не дає їм права породжувати беззаконня у країні та ламати життя цих людей.

 Читайте також: Інвестори ЖК “Кришталеві джерела”: “Нас кинули!”

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *