Пристрасті навколо ТПП України не вщухають: скандальний екс-віце-президент вимагає повернути їй кабінет

Торгово-промислова палата України подала позов до суду проти колишнього віце-президента ТПП України Олени Подолєвої, яку торік зі скандалом було звільнено із займаної посади.

Олену Подолєву було звільнено з посади віце-президента ТПП України на З’їзді членів палати 19 травня 2015 року. Тоді члени організації висловили недовіру одіозній діячці, яку називали одним з фігурантів сумнозвісних подій, пов’язаних зі спробами дискредитації ТПП України шляхом брудних інтриг. Крім цього, на той час вже стало відомо про нецільові витрати подружжям Подолєвих коштів Міжнародної академії фінансів та інвестицій (МАФІ), яку вони по черзі очолювали.

Не відразу та з боями Олена Подолєва звільнила свій колишній кабінет. Проте через короткий час Подолєва з’явилась у стінах палати з міліцією: вона заявила, що є Почесним консулом Уругваю та пред’явила так званий договір про співробітництво, згідно якого ТППУ нібито надає Подолєвій у безоплатне та не обмежене часом користування кабінет № 506. Цікаво, що жодних печаток на документі немає, окрім підпису самої Подолєвої та колишнього віце-президента ТППУ В. Бєлого. Втім, посилаючись на договір, який є нікчемним з правової точки зору, Подолєва подала позов до суду проти ТПП України, у якому просила визнати своє звільнення та, відповідно, виселення з кабінету незаконним.

У зв’язку з відчайдушними спробами Олени Подолєвої  повернути собі колишній кабінет та скомпрометувати палату, 23 вересня 2015 року Торгово-промисловою палатою України було подано позов до Шевченківського районного суду про визнання відповідного договору недійсним. Суд призначив розгляд справи за позовом адвокатів ТПП України на 4 листопада 2015 року. Однак судовому засіданню відбутись не судилось: за день до дати розгляду справи пані Подолєва несподівано подала апеляційну скаргу на ухвалу суду про відкриття провадження. Та не дивлячись на активні намагання колишнього віце-президента переконати Апеляційний суд міста Києва у своїй правоті, суд заяву Подолєвої не задовольнив та направив справу на новий розгляд  до Шевченківського райсуду. Тоді пані Подолєва, напевно,  вирішила піти ва-банк і за день до судового засідання відповідачами знову була подана аналогічна апеляційна скарга, але тепер від імені В. Бєлого.

І ось 22 березня 2016 року, Апеляційний суд вкотре розглядав апеляційну скаргу відповідачів. Під час судового засідання адвокати Подолєвої та Бєлого переконували суд у тому, що Торгово-промислова палата нібито не має права позиватись до Подолєвої, оскільки остання є Почесним консулом, а отже – має необмежений захист у юрисдикції України. Однак подібні аргументи адвокатів Подолєвої спростовуються ст. 43 Віденської конвенції, у якій зазначено, що такі особи справді мають імунітет від національної юрисдикції, але за виключенням випадків, коли вони виступають як фізичні особи, або якщо справа не стосується їх консульських обов’язків. А як стало відомо, Олена Подолєва навіть не виконувала повноважень консула і використовувала свій колишній кабінет лише як віце-президент ТППУ, про що вона особисто стверджує у своєму позові до ТПП України.

Проте, незважаючи на дефіцит вагомих аргументів з боку захисників Олени Подолєвої, цього разу суд зайняв дуже суперечливу позицію та після виходу до нарадчої кімнати прийняв рішення перенести розгляд справи на тиждень. Тому об’єктивність та неупередженість суддів у цій справі поки викликає сумніви.

Разом з тим, очевидно, що шляхом систематичного подання апеляційних скарг, Подолєва та Бєлий відверто намагаються унеможливити розгляд справи по суті. За відсутності найменших шансів на перемогу, затягування судового процесу – єдине, на що їм залишається сподіватись.

 

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *