Миколаївська РТПП vs екс-президент Сергій Власенко: крапку у протистоянні поставив суд

3 червня 2016 року Центральний районний суд м. Миколаєва поставив крапку у намаганнях екс-президента Регіональної торгово-промислової  палати Миколаївської області Сергія Власенка повернутися на колишню посаду.

Звільнений у 2012 році за нецільове використання коштів Сергій Власенко неодноразово намагався взяти реванш. Одним із формальних приводів для цього став у 2015 році позов до суду підприємця Золотухіна, який вимагав визнання позачергових зборів трирічної давнини і звільнення Власенка недійсними. Навряд чи цей позов можна розглядати як випадковість. Скоріше за все, Власенко ці три роки вичікував поки всі забудуть про витрачені ним на власні забаганки 2 млн грн Палати. Та й взагалі уся ця ситуація нагадувала стандартну рейдерську схему, коли формальні позови до суду використовуються лише як привід проникнути у систему. Проте незважаючи на це, Одеський апеляційний суд позов Золотухіна задовольнив. Абсурдне рішення суду стало для Власенка перепусткою до колишнього кабінету. 1 вересня 2015 року у супроводі віце-губернатора Миколаївської області Миколи Романчука екс-керівник увірвався до приміщення Палати та заявив про своє повернення. До речі, нещодавно Миколу Романчука затримали на одержанні хабара в 90 тис. дол., тож не виключено, що у справі із Миколаївською РТПП він також міг мати певний інтерес, оскільки аж занадто ревно намагався допомогти Сергію Власенку.

Проте така раптова поява колишнього очільника не змінила позиції членів Палати. 14 вересня 2015 року вони зібрались на позачергові збори, де знову більшістю голосів обрали президентом РТПП Ігоря Катвалюка.

Історія набула ще більшого розголосу після того, як 3 лютого 2016 року Апеляційний суд м. Миколаєва за дивними підставами знову виніс рішення про поновлення Власенка на посаді. Після цього екс-президент навіть намагався піти у наступ на Палату з групою “тітушок”, але знову зазнав фіаско. А у лютому 2016 року члени Палати знову зібрались на позачергових зборах і вкотре підтвердили свою чітку позицію щодо цього питання.

Тим часом адвокатська робота не припинялася. Після успішного оскарження адвокатами низки судових рішень справа потрапила до Верховного Суду України. І 30 березня 2016 року Верховний Суд своєю постановою скасував рішення попередніх інстанцій щодо Миколаївської РТПП, тож факт легітимного перебування Ігора Катвалюка на посаді президента був підтверджений на найвищому судовому рівні. Та горе-керівник свою поразку сприймати жодним чином не збирався та подав позов до Центрального районного суду м. Миколаєва про визнання позачергових зборів членів Палати недійсними та про поновлення  його на посаді президента. І ось 2 червня 2016 року відбулось чергове засідання щодо справи Власенка проти Миколаївської РТПП. Юристи Палати надали суду беззаперечні докази того, що позов є абсурдним: захисники представили відеозапис оголошення Власенку наказу про його звільнення, вказали на порушення строків подання скарги по трудовому спору і порушення низки інших процесуальних вимог. З боку ж позивача не прозвучало жодних аргументів, усі його закиди ґрунтувались виключно на припущеннях та домислах. 3 червня Центральний районний суд м. Миколаєва оголосив своє рішення – відмовити у задоволенні позову. Таким чином, суд констатував той факт, що Сергія Власенка звільнено з посади президента і його поновлення на  посаді неможливе.

“Незважаючи на те, що це вже третя спроба Власенка поновитися на посаді президента Миколаївської РТПП, суд прийняв виважене та законне рішення. Феміда стала на бік волевиявлення підприємців – членів регіональної палати, які прийняли своє рішення ще у 2012 році, достроково припинивши повноваження екс-президента”,говорить представник Миколаївської РТПП Тетяна Войнова.

Чи зупиниться на цьому Сергій Власенко – сказати складно. За словами його представника, скоріше за все екс-президент знову скористається своїм правом на апеляцію. Прикро, що своїми рішеннями суди нівелюють думку громадськості.

На тлі останніх подій, які відбуваються навколо Торгово-промислової палати України та регіональних палат, хочеться сподіватись, що ця справа стане показовою і зазіханням одіозних політичних фігур буде покладено кінець. Адже те, що навіть такі авторитетні організації систематично потерпають від рейдерських атак, наносить нищівний удар по іміджу нашої країни та ставить під сумнів її намагання стати повноцінним членом європейського суспільства.

Читайте також: Київське правосуддя проти правосуддя по-одеськи

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *