Україна переходить із стандартів безпеки СНД до світових

Український кордон підключено до баз даних Інтерполу в межах виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС. Відтепер особи, що перебувають у розшуку міжнародної організації, не зможуть перетнути державний кордон. Натомість країна виходить з так званої бази розшуку країн СНД через невиконання Москвою процесуальних доручень

За словами Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, цей крок наблизить Україну до безвізового режиму з ЄС.

Ми стали частиною єдиної міжнародної системи розшуку у світі, — підкреслив прем’єр.

Водночас з 24 серпня Україна виходить з так званої бази розшуку країн СНД через відмову Москви видавати українських екс-чиновників, зокрема Януковича і Азарова, які переховуються на території Росії.

До цього Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомляв, що 20 січня 2015 українська влада прийняла рішення припинити вносити в базу СНД дані про розшукуваних злочинців і реагувати на відповідні запити російської сторони, передає РИА Новости. Таким чином Україна виявляє бажання вийти з СНД.

Варто зазначити, що на офіційному сайті Інтерполу серед країн-учасниць наявні всі країни СНД, тобто фактично в системі міжнародного розшуку злочинців мало що зміниться. Новина про підключення України до бази даних Інтерполу стосується саме її кордонів.

Як нагадав екс-перший заступник секретаря РНБО України Степан Гавриш в інтерв’ю радіостанції Голос Столиці, приєднання до системи Інтреполу відбулося давно, відділення міжнародної організації діють в Україні практично з часів незалежності, передає РИА Новости.

Проте колишній посадовець виказав побоювання щодо відкритих кордонів СНД та відсутності бази даних про злочинців, що перебувають на цій території.

Потрібно розуміти, що СНД – це не тільки Росія. Туди входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Азербайджан та інші країни, які є сьогодні притулком для багатьох представників провідних організованих злочинних груп. Як мені здається, ці країни дуже часто пов’язані з формуванням бази для наркотрафіку, торгівлі органами та людьми, зброєю, незаконної міграції. І настільки рішучі дії, як мені здається, не можуть бути виправдані, — зазначив екс-посадовець

На думку адвоката Катерини Коваленко, вихід з бази розшуку країн СНД – це позитивне рішення.

Подальші відносини по координації розшуку злочинців із країнами СНД Україна буде вести в рамках незалежної міжнародної системи Інтерпол, яка більш захищена, ніж база розшуку СНД та непідконтрольна країні-агресору, — пояснила юрист

Нагадаємо, що з квітня 2015 року в Україні видають лише біометричні закордонні паспорти. Для їх отримання серед іншого необхідно здавати відбитки пальців. З початку 2016 року почнуть видавати внутрішні біометричні паспорти.

Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації, на якому містяться біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації. Передбачається, що такі документи найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника. Головна ідея впровадження більш захищених документів, які забезпечують ідентифікацію особи – це суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму.  За даними Всесвітньої організації цивільної авіації, такі паспорти використовуються у 90 державах-членах ООН зі 193.

Інтерпол – міжнародна організація, основним завданням якої є об’єднання зусиль національних правоохоронних органів країн-учасниць у сфері боротьби з загальнокримінальною злочинністю. До складу Інтерполу входять 190 країн, що робить її другою за розмірами міжнародною організацією після ООН. Досі в Україні існування відділів Інтерполу було досить формальним, а міжнародний розшук злочинців спирався, здебільшого, на бази даних СНД. Відтепер рівень безпеки українських кордонів має значно підвищитись, адже він відповідатиме світовому рівню.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *