В Україні запрацюють нові правила для грошових переказів: адвокати коментують основні нововведення

#грошові перекази

6 грудня Верховна Рада прийняла Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Ми запитали в адвокатів Адвокатського бюро “Ципін і партнери”, що змінилося бля бізнесу

За словами адвокатів, по-перше, спрощується процедура звітування про фінансові операції для суб’єктів первинного фінансового моніторингу (банків, платіжних організацій та інших фінустанов). Так, розмір суми фінансових операцій, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу, збільшується зі 150 до 400 тис. грн.

Друге важливе нововведення – банки будуть зобов’язані перевірити клієнтів, стосовно яких виникають сумніви у достовірності чи повноті раніше отриманих ідентифікаційних даних.

І по-третє, вводиться обов’язок для платіжних систем:

  • супроводжувати грошові перекази інформацією про платника та одержувача переказу
  • забезпечувати наявність та повноту інформації про платника та одержувача платежу
  • встановлювати запобіжні заходи, спрямовані на протидію маніпуляціям з грошима, одержаними від злочинів, та збиранню грошей чи майна для терористичних цілей

Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» набирає чинності через 4 місяці з дня його опублікування.

Поділіться корисною інформацією з друзями: