Інфографіка: як платити менше за комуналку?

Наприкінці листопада уряд ухвалив постанову, згідно з якою мешканці багатоповерхівок, де немає теплового лічильника, сплачуватимуть за опалення як у будинках, де такі лічильники є. Ми зібрали кілька простих та ефективних порад, як зменшити платежі за комунальні послуги і жити комфортно.

Які ще існують способи заощадження на “комуналці”?

1. Крім загальних порад зі встановлення лічильників у квартирах і будинках, що вже встигли здобути репутацію ефективного заощадження, ми радимо заздалегідь потурбуватися про утеплення домівки: пластикові вікна, багатошарове зовнішнє утеплення тощо. Доведено, що тепловтрати також впливають на рахунки за комунальні.

2. Після встановлення двозонного лічильника електроенергії, змініть старі лампи накалювання на енергозбережувальні. Вони працюють декілька років і коштують при цьому не надто дорого.

3. Не викидайте інструкцій від побутової техніки. Цікаво, але саме в них міститься інформація про найекономніші режими роботи побутової техніки.

4. Мабуть, ви не замислювалися, але увімкнений у розетку зарядний пристрій від ноутбука чи телефона, не приєднаний до техніки, також споживає енергію. Намагайтеся змінити своє ставлення: не залишайте техніку в режимі очікування, пральну машину й посудомийку заповнюйте максимально, обирайте для цього окремий час.

5. Встановіть лічильники газу, тепла та окремий багатотарифний на гарячу воду. Якщо з лічильником газу все більш-менш зрозуміло, то теплові лічильники підходять для квартир із горизонтальною системою опалення. А от для вертикальних систем вони зовсім невигідні. Однак у таких випадках вдаються до встановлення загальнобудинкових приладів рахування теплової енергії.

Якщо ви турбуєтеся про споживання гарячої води й помічаєте, що не завжди вона, власне, гаряча, а просто тепла чи вам доводиться довго чекати, доки холодна вода стече, розумний вихід — встановлення багатотарифного лічильника. Такий лічильник фіксує температуру води. Вода до 40°С буде оплачуватися як холодна, від 40°С до 44°С — із коефіцієнтом 0,7, до 50°С — із коефіцієнтом 0,9, вода вище 50°С оплачується за тарифом гарячої води

6. Наразі чималою популярністю користуються різноманітні бойлери. Водонагрівачі умовно дозують певну кількість гарячої води, яку можна використати за раз. Їхня вартість стартує з 1000 грн і залежить від потужності й об’єму.

7. Змішувачі води — це хоч і незначна, але економія. Сенсорні змішувачі — гарна альтернатива традиційним кранам, оскільки вони автоматично вимикаються, коли ви прибираете руки від сенсору. Зазвичай це зручно для тих, хто не вимикає воду під час чищення зубів.

Поділіться корисною інформацією з друзями: