МВФ висунув нові вимоги для отримання траншу

Міжнародний валютний фонд оприлюднив нові вимоги для отримання Україною чергового траншу. Про це повідомляє Економічна правда. 

Меморандум містить 12  структурних положень, 7 з яких – нові.

  1. Кабінет міністрів повинен до кінця січня 2017 року вжити рішення про монетизацію субсидій.
  2. До кінця березня цього року Уряд має прийняти пенсійну реформу. Чинний проект меморандуму передбачав прийняття закону про пенсійну реформу до кінця грудня минулого року. Цього не сталося, тому МВФ посилив вимоги. Передбачається поступове підвищення пенсійного віку: для чоловіків – на чотири місяці щороку, починаючи з липня 2017, для жінок – на шість місяців після 2021 року, до тих пір, поки для обох пенсійний вік не досягне 63 років – в 2027 році. Також передбачається підвищення робочого стажу до 25 років з січня 2017 року з введенням мінімального страхового стажу на рівні 16 років. Зараз необхідний робочий стаж становить 15 років з поступовим його підвищенням на рік до тих пір, поки він не досягне 35 років в 2036 році.
  3. У рамках земельної реформи до кінця березня 2017 року закон про ринок земель має бути прийнятий.
  4. Україна має обрати міжнародну компанію з хорошою діловою репутацією для проведення аудиту ПриватБанку. Термін – кінець січня 2017 року. Аудитори повинні виявити, чи були допущені порушення у складанні фінансової звітності протягом шести місяців, що передують націоналізації.
  5. Також треба обрати міжнародного аудитора для оцінки виконання акціонерами ПриватБанку умов реструктуризації. Термін – кінець червня 2017 року. Компанія повинна оцінити, чи дозволяють умови реструктуризації компенсувати втрати по позиках, виданих пов’язаним особам.
  6. До кінця червня 2017 року має бути створений Єдиний реєстр отримувачів соціальних виплат.
  7.  Для антикорупційних судів до кінця червня цього року мають створити законодавче поле.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *