Понад 30 мільярдів гривень в проекті бюджету-2022 залежить від прийняття «податкового» закону

#новини

Кошти на видатки, закладені у проект бюджету на наступний рік, залежатимуть від того, чи буде прийнятий закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»

Згідно проекту «Про Державний бюджет України на 2022 рік», понад 30 млрд грн дохідної частини бюджету залежить від прийняття «податкового» законопроекту №5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Відповідно від того, в якому вигляді він буде прийнятий і як виконуватиметься, залежатиме і виконання держбюджету-2022.

Зокрема, до ресурсного законопроекту прямо прив’язана значна частина капітальних витрат. Так, від «можливих майбутніх» податкових надходжень від 5600 залежать 70% видатків на розвиток транспортної інфраструктури, 52% видатків на розвиток стратегічної промисловості та 35% видатків на культуру. Приміром, якщо в цілому на розвиток транспортної інфраструктури потрібно 16,1 млрд грн, то 11,8 млрд грн з них передбачається залучити з проекту 5600.

Фінансування об’єктів «Великого будівництва», а саме закладів освіти та сфери культури, також значною мірою залежить від законопроекту 5600. Зокрема, велике будівництво закладів загальнодержавного значення планується профінансувати на 350,4 млн грн, а за рахунок ресурсу 5600 додатково залучити 1,7 млрд грн. На розвиток спроможної мережі закладів охорони здоров’я планується витратити 4 млрд грн за рахунок ресурсного проекту. Якщо проект 5600 приймуть і виконають, 1,7 млрд грн отримає так звана «Велика реставрація» – відновлення пам’яток культурної спадщини. Інакше на її фінансування передбачено лише 100 млн грн. Ще 1,3 млрд грн «ресурсних» коштів закладено на підвищення престижу українського кіно. Якщо ж їх не буде, фінансування цього напрямку становитиме 671,1 млн грн.

Крім цього, за рахунок 5600 влада пропонує закласти 1,7 млрд грн на перепис населення та 1,2 млрд грн на реалізацію Національної програми інформатизації.

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *