В Києві профспілки вийшли на мітинг проти законів, які спрощують звільнення

#новини

Федерація профспілок України вимагає від влади забезпечити конституційне право громадян на зайнятість

Одна з вимог профспілок – зупинити прийняття Верховною Радою України законопроектів 5371, 5388 і 2681, які спрощують звільнення працівників.

Зокрема, законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» №5371 надає роботодавцю необмежене право на розірвання трудового договору за його ініціативою в односторонньому порядку (ч. 2 нової ст. 498 КЗпП) поза межами підстав визначених ст. ст. 40 та 41 КЗпП

Однією з норм законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин» №5388 є стягнення шкоди за рішенням власника. Тобто власник самостійно може прийняти рішення про наявність шкоди, навіть без службового розслідування, і за власним наказом почати стягнення із заробітної плати працівника.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» №2681 пропонує створення контрольних комісій профспілок, що будуть наглядати за правильністю роботи профспілок, виключає обов’язок роботодавця погоджувати звільнення працівника з профспілковою організацією.

Учасники акції протесту намагалися потрапити під стіни Верховної Ради, однак їх не пустили. Наразі мітинг проходить під будівлею Кабінетом міністрів.

Автор:

Биография:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *