Як санкції проти Росії вплинуть на Україну і хто від цього втратить більше

Санкції проти Росії, підписані президентом Петром Порошенко минулого тижня, можуть негативно вплинути і на самих українців

Президент повідомив, що обмежувальні заходи стосуються більш ніж 400 фізичних і понад 90 юридичних осіб Російської Федерації та інших країн, причетних до анексії Криму та агресії на Донбасі.

Поіменний санкційний список осіб і компаній оприлюднений на сайті президента. До їх числа потрапив ряд представників ЗМІ, серед яких, зокрема – Дмитро Кисельов і Олена Березовська. Також під санкціями опинилися діячі культури, наприклад, Йосип Кобзон.

У “чорному списку” також радник президента Росії – Сергій Глазьєв, очільник Чечні Рамзан Кадиров, голова Держдуми Федеральних зборів РФ Сергій Наришкін, міністр оборони РФ Сергій Шойгу, інші російські політики, проросійські учасники конфлікту на Донбасі, а також судді.

Справа в тому, що введені санкції дещо запізнілі – пройшло 1,5 року після анексії Криму і початку бойових дій у Донбасі.

Санкції вводяться строком на 1 рік і передбачають блокування активів, тимчасові обмеження користування належним майном, запобігання вивозу капіталів за межі України, а також візові обмеження.

Незважаючи на настільки тривалу підготовку списку санкцій, його зміст викликав чимало критики і насмішок в українському суспільстві.

Ляпи “чорного списку”

У списку санкцій є ряд неточностей. Так, російський академік, радник президента РФ Сергій Глазьєв включений до списку двічі.

Знайшлося місце в списку і одному з лідерів сепаратистів Олексію Мозговому, вбитому 23 травня 2015, передає Кореспондент.net.

Санкції проти журналістів

Найбільшої критики піддалося введення обмежень проти ряду іноземних журналістів, при цьому влада так і не пояснили за що співробітники ЗМІ потрапили в “чорний список”.

Так, санкції, наприклад, були введені проти трьох журналістів британської BBC, а також журналіста з Німеччини, члена Координаційного комітету “Петербурзького діалогу” Міхаеля Руца, у минулому – головного редактора тижневика Rheinischer Merkur. Пізніше санкції проти британських журналістів були скасовані.

Всього в список потрапили 34 журналіста і сім блогерів з 16 країн, серед яких, крім Великобританії та ФРН, також Ізраїль, Казахстан, Латвія, Росія, Швейцарія, Естонія та інші.

Комітет захисту журналістів (CPJ) з Нью-Йорку засудив указ президента України про санкції.

Уряд може не погоджуватися з тим, як висвітлюються події в ЗМІ, але називати журналістів потенційною загрозою національній безпеці – це неадекватна відповідь, — йдеться в заяві CPJ, опублікованій 16 вересня

Нездійсненні санкції проти авіакомпаній

Серед російських компаній, проти яких вводяться санкції, є і провідна російська авіакомпанія “Аерофлот”. Проти неї введені санкції у вигляді обмеження, часткового або повного припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України.

Значення цих санкцій, безпосередньо для польотів “Аерофлоту” в Україні, або транзиту через країну, поки не зрозуміле.

Аналогічні санкції введені відносно державіакомпанії РФ “224 льотний загін”, “ВІМ-Авіа”, “Газпром-Авіа”, “Донавіа”, “Когалимавіа”, “Оренбурзькі авіалінії”, “Політ”, Red Wings, “Росія”, “РусДжет”, “РусЛайн”, “Сибір”, “Трансаеро”, “Уральські авіалінії”, “Якутія”, “Ямал” та ін.

У той же час, згідно онлайн-табло міжнародного аеропорту “Бориспіль”, головного аеропорту країни, поки не змінювався запланований розклад рейсів російських авіакомпаній, зокрема “Аерофлот”, “Сибір”, “Росія”.

Експерт Олександр Кава зазначив, що «повна заборона прольоту над територією України російським авіакомпаніям призведе до щорічної втрати Україною близько 150 млн доларів – збиток, який нічим не перекрити», – передає видання Вести.

Проблема з антивірусом

Кабінет Міністрів і Служба безпеки України наразі користуються послугами російської компанії “Лабораторія Касперського”, яка потрапила під українські санкції.

Про це свідчать результати трасування маршруту до офіційного сайту уряду з різних хостів, повідомляє Ukranews. Це означає, що Лабораторія Касперського надає послуги уряду щодо захисту від вірусів.

При цьому саме Кабінету Міністрів спільно зі Службою безпеки України, за участю Національного банку та Генеральної прокуратури, доручено забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності санкцій.

Екс-міністр економіки Павло Шеремета розповів виданню Вести, що в держструктурах взагалі слабо з програмним забезпеченням, і користуються навіть піратським Windows.

Російські спецслужби настільки інтегровані в нашій державі, що антивіруси – це не останні канали впливу та стеження. Заборона нічого не дасть, потрібно повністю все міняти від машин до софта, — зазначив він

Реакція РФ

Міністерство закордонних справ Росії прийме рішення про відповідні заходи на нові санкції з боку України, заявив віце-прем’єр Аркадій Дворкович.

За словами віце-прем’єра, уряд проаналізує ймовірні наслідки від введення Україною нових санкцій і підготує пропозиції для зовнішньополітичного відомства, однак рішення прийматиме МЗС.

Тож чи не вдарять санкції проти Росії по самим українцям – поки що питання.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *