Прокурор Луговський захищає обвинувачену Кузьмінську?

#розслідування

Раніше ми писали про те, що пройдисвіти, які вивели з «Черкасиобленерго» мільйони та майже за безцінь продали дві місцеві ГЕС, безуспішно намагались сховатися за депутатськими мандатами. Днями нам стало відомо, що, з тріском програвши вибори, вони знайшли собі інший прихисток – за спинами місцевих прокурорів

Ми дізналися, що наразі закінчилось слідство в кримінальному провадженні по справі щодо двох черкаських ГЕС, які, найвірогідніше, нахабно поцупили у держави Світлана Кузьмінська та її посіпаки. Обвинувачений акт стосовно головної героїні скандалу Кузьмінської вже передано до Придніпровського районного суду. А всі матеріали справи знаходяться у місцевого прокурора Івана Луговського. Саме він згідно чинного законодавства має підтримати державне обвинувачення у суді та довести вину Кузьмінської, яка, схоже, вирішила будь-якими методами затягнути розгляд справи.

Та схоже, що прокурор здійснювати свої обов’язки зовсім не зацікавлений. Скоріше навпаки – усе вказує на те, що Луговський всіляко перешкоджає розслідуванню та сприяє тому, щоб негідники, які досі атакують «Черкасиобленерго», уникнули покарання за свої оборудки.

Так, 10 липня адвокати «Черкасиобленерго», що є потерпілою стороною у цій справі, звернулися до прокурора Луговського з проханням надати їм матеріали справи для ознайомлення та підготовки до судового засідання. Це стандартна процедура, яка визначена ст. 56 та 58 КПК України.

Втім, Луговський матеріали справи не надавав і всіляко уникав зустрічі з адвокатами обленерго – спочатку він просто ігнорував клопотання, а потім раптом пішов на лікарняний. Звичайно, колеги Луговського розвели руками і жодних документів не надали, мовляв, не мають таких повноважень.

Не дивлячись на очевидне бажання прокуратури створити для представників «Черкасиобленерго» певний інформаційний вакуум, вони стояли на своєму. І врешті-решт Луговський «здався» – він зателефонував одному з адвокатів і клятвено пообіцяв, що найближчим часом виконає свій обов’язок та надасть матеріали для ознайомлення.

Та, схоже, що для прокурора Луговського власні обіцянки, як і норми законодавства – порожній звук. Час йшов, а він продовжував ігнорувати звернення адвокатів обленерго. А в кінці-кінців сказав, що не буде нічого надавати, поки його не зобов’яже суд! Чи варто казати про те, що для представника держави, що має бути зацікавлений у покаранні злочинців, така поведінка, м’яко кажучи, дивна?

Щоб нагадати Луговському, що надати матеріали справи – це не питання бажання чи небажання прокурора, а його прямий обов’язок, 31 липня адвокати обленерго подали своє клопотання ще раз.

Три дні, які були відведені прокурору законом для ознайомлення з клопотанням, пройшли, а Луговський все продовжував мовчати. Тому представники «Черкасиобленерго» знову навідалися до прокуратори, щоб з’ясувати, в чому річ та коли їм нарешті нададуть матеріали справи.

Як і очікувалось, і цього разу Луговського на місці не було. Натомість він подзвонив одному з адвокатів і сказав те, що шокує і обурює водночас. За словами прокурора Луговського, він не може дати матеріали справи адвокатам обленерго, тому що адвокати Кузьмінської можуть на нього образитися і написати скаргу (!) Уявляєте?

Тобто, скарг від адвокатів підприємства, що постраждало від цинічних афер пройдисвітів, прокурор не боїться. А от образити своїми законними (!) діями обвинувачену Кузьмінську йому страшно?

Це абсурд. І, скоріше за все, Луговський і сам це прекрасно розуміє. Але чомусь продовжує «підігравати» Кузьмінській замість того, щоб довести її вину. Не виключено, що він виконує вказівки свого керівництва.

У будь-якому випадку, схоже, що власна репутація пана Луговського зовсім не хвилює, як і доля людей, які через оборудки Кузьмінської і Ко втратили роботу і віру в своє майбутнє.

Ми будемо сслідкувати за розвитком подій. Далі буде.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *