Як не стати фанатичним перфекціоністом?

#мотивація

Постійно прагнете у всьому досконалості? Не сприймаєте конструктивну критику і болісно реагуєте на зауваження? Якщо щось йде не за планом, засмучуєтесь та довго переживаєте? Час зізнатися собі, що ви перфекціоніст.

Перфекціонізм в розумних межах — прекрасна риса, але коли він переростає в хворобливу манію, викликає стрес та безсоння – варто зупинитися й почати щось із цим робити. Маємо для вас декілька дієвих порад, як не стати фанатичним перфекціоністом.

1.  Якщо ви помітили за собою ознаки нездорового перфекціонізму, варто подумати: а що за цим стоїть? Визнання і розташування кого саме ви домагаєтеся? Чи настільки важливою для вас є похвала цієї людини? У чому принципова різниця між «ідеально» і просто «якісно»? Може, її немає зовсім?

2. Визначте для себе баланс між значимістю завдання і ціною, яку вам доведеться заплатити за бездоганне його виконання. Чи варте воно того?

3. Постарайтеся бути трохи поблажливими до себе. Дозволяйте собі робити помилки, нехай це будуть три «дозволених» помилки в день, за які ви не будете себе сварити.

4. Постарайтеся бути терпимими до недосконалості інших. Нав’язуючи свій перфекціоністський світогляд оточуючим, ви прагнете контролювати людей, а це нікому не подобається. Не варто нікого ні до чого примушувати, навіть якщо ви насправді «знаєте краще».

5. Прагнення до досконалості схоже на безцільну подорож. Перфекціоніст завжди буде прагнути працювати над завданням, але кінцевий результат може не принести задоволення. Тому краще створити свій поетапний чекліст з підзадачами та звіряти виконане з ним.

І наостанок. Спробуйте кожного дня аналізувати свої успіхи у боротьбі з перфекціонізмом. Запитуйте себе: “Чого мені вдалось уникнути через страх помилитись на цьому тижні? Чи були випадки, коли мій перфекціонізм був безглуздим?”. Головне – відчуйте себе щасливими, все інше насправді вже не є таким важливим 🙂

 

Поділіться корисною інформацією з друзями: