Група крові, згода на донорство – що ще вказуватимуть у нових водійських правах?

#водійське посвідчення

Уряд затвердив нові зразки водійських прав. Відтепер у водійському посвідченні вказуватимуть згоден чи ні водій стати донором у випадку своєї загибелі, а також його групу крові. Яку ще інформацію можна буде дізнатись із нових водійських прав – докладно у нашому матеріалі.

Передовсім варто зауважити, що нові бланки прав повністю адаптовані до міжнародних вимог. Це пластикова картка, яка буде тримовною (українська, англійська, частина – французька) та діятиме на території Європи і багатьох країн світу.

Яка інформація з’явиться у нових водійських правах:

  • У посвідченні водія, а саме на його зворотній стороні, окрім категорії транспортного засобу, вказуватимуть додатковий пункт щодо згоди або незгоди водія на посмертне донорство. Щоправда, це робитиметься лише за письмової згоди водія, який повинен буде заповнити два документи: один – згода чи відмова у донорстві, другий – згода на вказування цієї інформації у посвідченні.
  • У посвідченні вказуватимуть групу крові та резус-фактор. Завдяки цим даним лікарі зможуть оперативно надавати допомогу при ДТП, а у випадку загибелі водія одразу визначати – кому саме підійдуть органи жертви.

Як зауважили в Міністерстві внутрішніх справ – нове свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу передбачає, що в ньому з’явиться позначка про відповідність автівки екологічним нормам Євро-2 – Євро-6 або іншого рівня.

Згідно з цією постановою, національні та міжнародні посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, тимчасовий реєстраційний талон, видані до набрання чинності цією постановою, будуть дійсними протягом строку, на який їх видали.

Читайте також: На авто впало дерево? Або його подряпали на стоянці? Адвокат розповідає, як отримати компенсацію

Поділіться корисною інформацією з друзями: