Використовуйте свої можливості на повну: огляд найцікавіших лекцій TED про мозок

#огляд

Зібрали п’ять цікавих відеолекцій про наш мозок. Дізнайтеся, які загадки і таємниці він в собі приховує та використовуйте свої можливості на повну

Як працює мозок

Як нам почати розуміти, як працює мозок? Так само, як ми починаємо розуміти будь-яке місто – складаючи карту. У цій приголомшливій бесіді Алан Джонс показує, як його команда складає схему генів кожної крихітної ділянки мозку, і як вони всі взаємопов’язані:

Як запрограмувати себе на успіх

Невролог Майкл Мерзенич розглядає один із секретів неймовірної сили мозку: можливість перепрограмувати себе. Він досліджує шляхи використання цієї гнучкості мозку, щоб розширити наші можливості і відновити втрачені функції:

Як фізичні вправи прокачують мозок

Як ми можемо прокачати наш мозок прямо зараз? “За допомогою фізичних вправ!» — заявляє нейробіолог Венді Сузукі.

Надихайтеся на похід у спортзал, поки вона пояснює з наукової точки зору те, як тренування покращує наш настрій і пам’ять:

Як те, що ми їмо, впливає на мозок

Ви не просто щось кусаєте, жуєте або ковтаєте — те, що ви їсте, надає безпосередній і довгостроковий вплив на найголовніший орган вашого тіла — мозок. Чому після ситного обіду вас охоплює легке недомагання? Або чому вночі важко буває заснути? Щоб виявити відповіді на ці питання, Міа Накамуллі буквально загляне в мозок:

Виростити нові клітини головного мозку можливо

Чи можемо ми, дорослі, виростити нові нейрони? Нейробіолог Сандрін Тюре стверджує, що можемо. Вона пропонує результати досліджень та практичні поради про те, як допомогти нашому мозку активізувати нейрогенез, при цьому покращуючи настрій, посилюючи пам’ять і запобігаючи процеси старіння:

Поділіться корисною інформацією з друзями: