Як захистити свій бізнес: огляд охоронних компаній Києва та регіонів

#охорона бізнесу

Розповідаємо про найбільш цікаві, на нашу думку, технології охорони бізнесу в Україні і те, як вибрати охоронну компанію для себе та своєї компанії

Раніше ми вже писали про те, як влаштований охоронний бізнес в Україні. Тепер ми обрали п’ять таких компаній з Києва й регіонів, щоб порівняти їхні пропозиції та з’ясувати, наскільки надійно вони захищають український бізнес.

Служба безпеки «Сіріус» у Києві

Одна з найбільших недержавних служб безпеки, яка за 14 років існування на ринку, як зазначено на сайті, надала свої послуги понад 100 000 клієнтів. І хоча центральний офіс компанії знаходиться в Києві, представництва «Сіріус» працюють по всій Україні.

Постійні клієнти компанії запевняють, «Сіріус» — єдині, в групах затримання яких працюють професійні спортсмени зі спецпідготовкою. А для власників і тих, хто керує бізнесом, команда «Сіріуса» розробила комплексне рішення із захисту майна та конфіденційної інформації:

 • пультова охорона
 • фізична охорона
 • охоронні системи
 • захист інформації
 • пожежна безпека
 • захист від блискавок

Фахівці компанії запевняють, що пультова охорона дає більше, ніж звикли вважати власники бізнесу. Наприклад, у приміщенні можна встановити нічний режим охорони або поставити під охорону лише окремі приміщення, ввести тимчасові обмеження на відкриття об’єкта, нагадування про необхідність постановки під охорону й можливість отримувати щомісячний звіт про роботу системи сигналізації (хто й коли відкривав/закривав об’єкт, вимикалася електрика або телефонна лінія).

Але козирем на столичному ринку охорони стала супутникова система охорони «Сіріус». Тобто замовники можуть стежити за власним транспортом, моніторити його положення, швидкість, історію переміщень можна в режимі реального часу.

А ще супутникова охорона може оперативно сповіщати про виникнення тривожної ситуації, використовуючи GSM або GPRS-зв’язок. Адже саме швидкість реакції – один із найважливіших факторів захисту й безпеки будь-якого об’єкта або бізнесу загалом.

Охоронні системи «Крок» у Дніпрі

Компанія існує на ринку понад 15 років і сьогодні охороняє 6500+ об’єктів у Дніпрі. Постійні клієнти компанії запевняють, що це професійна команда, яка вирішує завдання будь-якої складності.

У списку послуг є як традиційний набір (охорона приватних будинків, гаражів, офісів, складів, заходів, встановлення сигналізації та тривожної кнопки), але й броньовані авто в оренду та автопатрулювання.

А для постійних клієнтів тут розробили спеціальну пропозицію – VIP-карту. Вона діє по всій території Дніпра та призначена для безпеки замовника без його прив’язки до конкретного місцезнаходження на території міста.

Власник такої картки може викликати групи негайного реагування в екстрених ситуаціях:

 • в разі грабежу та хуліганських дій
 • в разі ДТП або поломці автомобіля вночі
 • за необхідності термінової юридичної допомоги
 • в разі виявленні підозрілих осіб поряд з місцем свого проживання
 • в разі розбійних нападів
 • в разі пожежі

Для зручності та якості обслуговування клієнтів на підприємстві створили 24/7 call-центр. Оператори центру в будь-який час доби відповідають на питання про стан об’єкта, а техніки готові виїхати та налагодити роботу систем безпеки.

Група компаній «Кратос» у Харкові

У групу компаній «Кратос» входить агентство фізичної охорони «Кратос» компанія «Кратос Системи безпеки» з технічної охорони об’єктів.

Бездоганна репутація, багаторічний досвід роботи та індивідуальний підхід до кожного клієнта — для постійних клієнтів харківської компанії «Кратос» це не просто набір шаблонних характеристик, а реальна робота фахівців компанії.

Це й зробило «Кратос» одним із лідерів охоронного ринку Харкова таобласті. За 10 років існування на ринку вони придбали регіональних та всеукраїнських компаній-клієнтів. Від фінансових організацій до ресторанів і ТЦ — Watsons, мережа аптек «9-11», «Чебатурочка», ресторан Nikas, — фахівці «Кратоса» працюють для всіх видів бізнесу.

1000+ фахівців надають послуги за двома основними напрямками: фізична й технічна охорона.

Фізична охорона — це:

 • послуги охоронця
 • охорона громадських заходів
 • охорона приватних та комерційних об’єктів
 • супровід цінних вантажів

У компанії пишаються, що їхні співробітники проходять ретельний професійний відбір. Так, майбутніх охоронців та охоронників відбирають за унікальною 4-рівневою методикою: «HR-менеджер – психолог – поліграфолог – керівник». На базі компанії «Кратос» навіть створено сертифікований Центр підвищення кваліфікації фахівців, де навчають не тільки своїх охоронців, але й співробітників інших охоронних фірм.

Актуальною послугою серед харків’ян та бізнесу цього регіону стала технічна охорона від «Кратос. Системи безпеки». Це цілодобовий моніторинг об’єкта операторами пульта охорони й оперативне реагування чергових груп у разі протиправних дій зловмисників або інших позаштатних ситуацій.

До технічної безпеки об’єкта входить відразу кілька рішень:

 • охоронна й охоронно-тривожна сигналізація
 • проектування та монтаж систем відеоспостереження
 • системи контролю й управління доступом
 • регулярне техобслуговування систем безпеки

«Кратос. Системи безпеки» знають про останні розробки у сфері охоронних технологій і застосовують їх у своїй роботі. Наприклад, це одна з небагатьох компаній Харкова, що підключає до пульту охорони обладнання Ajax, і перша, що працює з обладнанням Jablotron.

У компанії впевнені, головне завдання – показати клієнту, що безпека – це просто. Тому що їхні охоронні системи легко встановлювати та керувати ними.

Ті, хто встановив охоронні системи «Кратос» у себе вдома або в офісі, запевняють, що отримали не тільки необхідні інструменти для управління власною безпекою, але й обслуговування «на рівні». Так, час прибуття ГШР на об’єкт після виклику в середньому становить до п’яти хвилин.

Подивитися та протестувати можливості охорони «Кратос. Системи безпеки» можна в їхньому шоу-румі: Харків, пр. Науки, 30.

Охоронне агентство «Легіон» в Одесі

За 20 років діяльності компанії її клієнтами стали понад 200 підприємств Одеси та області. Серед них – Mazda, Nissan, Volkswagen, «Пумб» тп Одесаобленерго.

На тлі інших компаній у регіоні «Легіон» виділяється новітнім обладнанням, спорядженням та екіпіруванням. Але найголовніше — власною черговою частиною, теж першою в регіоні.

До того ж їхній окремий підрозділ інспекторської служби цілодобово моніторить охоронювані об’єкти.

В «Легіоні» запевняють, що вони захищають і малий, і середній, і великий бізнес. Так, тут пропонують охорону підприємства або приватного будинку, будь-якого промислового і господарського об’єкта, а також захист особистості на короткочасній або довготривалій основі.

Компанія встановлює сигналізації та системи відеоспостереження. А ще співробітники «Легіону» супроводжують вантажі під час перевезення.

Але ось що важливо: «Легіон» гарантує матеріальну й фізичну цілісність майна наданого під охорону фахівцям агентства. Послуга, що рідко трапляється на цьому ринку.

Щодня 500+ співробітників охорони контролюють безпеку майже тисячі об’єктів. Й оскільки систему охорони та набір інструментів визначають індивідуально для кожного замовника, вартість послуг формується окремо.

«Український легіон» у Львові

Одне з найпопулярніших охоронних підприємств у Львові та західному регіоні, постійні клієнти якого — Arterium, «Інтерсіті», «Ашан» і ТРЦ King Cross.

За словами клієнтів «Українського регіону», вони завоювали довіру десятків компаній за короткий час, тому що на перше місце в наданні охоронних послуг поставили якість.

Бізнес-центри, будинки, дачні селища й котеджі, готелі, великі будівельні майданчики – це не повний перелік об’єктів, які охороняють понад 100 фахівців «Українського легіону».

Вони ж проектують, монтують і обслуговують охоронні системи, пожежну сигналізацію та систему пожежогасіння. А ще системи контрольованого доступу та обліку робочого часу, інформаційні, комп’ютерні та телефонні мережі міні-АТС, системи озвучення приміщень території, локальні системи кабельного телебачення та відеоспостереження.

Будь-який клієнт може витребувати для свого об’єкта додаткову присутність охоронця, кінологічну службу та набір технічних засобів.

А для оперативного вирішення ситуацій у компанії діє цілодобова група швидкого реагування.

Як вибрати охоронну компанію

Ринок охорони наповнюється новими технологічними пропозиціями. І тепер навіть великі компанії змушені переглянути підхід до роботи, щоб встояти на ринку та втримати клієнтів.

І, як ми вже говорили в попередніх статтях, стартовий запобіжний захід — перевірити наявність ліцензії.

Повний перелік ліцензій надає сайт Міністерства внутрішніх справ. Більш повну, але неофіційну версію пропонує Реєстру професійних охоронних підприємств «Право на охорону».

Важливо, щоб в охоронної компанії був стаціонарний офіс і гарна репутація. В такому делікатному питанні потрібно враховувати й особисті якості керівників.

Охоронна компанія та її служба безпеки — це ті контрагенти, яких ви допускаєте так само близько, як і підрядників-аудиторів. Тобто фахівці з охорони отримують доступ до основоположних даних і систем вашого виробництва, офісу або житла. Нерідко вони ж і створюють ці системи, які потрібно підтримувати, вдосконалювати та, зрозуміло, охороняти.

Тому наступний крок: прочитати (не переглянути) договір надання охранни послуг.

Читайте все, що підписуєте, — правило, яким нехтують стартапери та підприємці з досвідом. Правило, легке в дотриманні, але якщо у відносинах з контрагентом щось пішло не так, може призвести до неприємних фінансових наслідків. А ще зверніть увагу на пункти про відшкодування збитків і компенсації, — Марина Суткович, юрист адвокатського бюро «Ципін і партнери».

Поділіться корисною інформацією з друзями: