Чи варто інвестувати в криптовалюту?

#криптовалюта

Біткоїн знову росте – за останній місяць він подорожчав більш ніж наполовину, подолавши позначку у 18 тисяч доларів. Частина аналітиків всерйоз називає біткоїн наступним кроком в еволюції грошей. Інші вказують, що він так і не заслужив статус грошового засобу, що здатен зберегти вартість. В будь-якому разі цифрові активи дають можливість непогано заробити, але для покупки криптовалюти важливо вдало обрати момент.

Останнім часом з Уолл-стріт лунають позитивні коментарі щодо біткоїна, а головний інвестиційний директор однієї з найбільших інвесткомпаній світу BlackRock Рік Рідер навіть заявив, що біткоїн може замінити золото. Чи значить це, що криптовалюта завойовує довіру інвесторів? Певною мірою, так. 73% доларових мільйонерів повідомили, що вже вклали кошти в криптовалюту, в тому числі в біткоїни, або переведуть в неї частину капіталу до кінця 2022 року. Такі результати отримала інвестиційна deVere Group, провівши опитування серед 700 інвесторів з капіталом від 1 млн. британських фунтів. Глава компанії Нигель Грін заявив, що такі результати підтверджують зростання розуміння великими інвесторами значущості цифрових активів.

На думку найбільшого менеджера цифрових валют керуючого директора Grayscale Investments Майкла Зонненшейна, компанія якого контролює майже 11 мільярдів доларів криптоактивів, глобальна пандемія цього року стала ключовим фактором, змусившим інвесторів вкладати кошти в біткойни. Він назвав біткоїни цифровим золотом та зазначив, що вони набагато краще підходять для цифрового світу, в якому ми живемо сьогодні, порівняно із історичними формами вартісних речей, таких як золото, які доречні лише у фізичному світі. 

Недовіра світових ЗМІ

Відомі ЗМІ звернули увагу на зростаючий біткоїн, однак застерегли читачів від інвестицій в криптовалюти. Йдеться про Financial Times і Fox Business. Їхні публікації, видані з різницею в кілька годин, об’єднав один посил – біткоїни не виправдовують статус засобу збереження вартості. У редакційній статті «Невловима обіцянка біткоїна» Financial Times називає статус біткоїна теоретичним. На думку журналістів, його поточна ціна відображає те, що люди готові витратити на монету, а судження про її цінність не має під собою фундаментальної бази.

Видання Fox Business опублікувало матеріал під назвою «Біткоїни не зрівняються із золотом в світі, охопленому коронавірусом». Видання стверджує, що біткоїн не має жодної користі, крім як в обмеженому середовищі обміну, і в історичному плані зазнавав значних коливань цін.

На тлі інтересу до біткоїну цікавою видалася новина від генерального директора SoftBank, мільярдера Масаесі Сона, який розповів про збиток від торгівлі біткоїнами. За словами Сона, він вклав 1% своїх особистих активів, близько 200 млн доларів, в криптовалюту за порадою друга. Однак це почало відволікати його увагу від основного бізнесу, тому через деякий час мільярдер продав свої цифрові активи, втративши на цьому близько 50 млн доларів.

Криптовалюта vs цифрова валюта

Минулого місяця Народний банк Китаю здійснив пробний запуск нового цифрового юаня. Понад 2 мільйони людей опинилися в черзі, щоб отримати шанс стати одним із 50 тисяч пробних користувачів.

Це перша велика цифрова валюта центрального банку, випущена в реальному світі. Але вона не буде останньою. Європейський центральний банк заявив про початок експерименту з цифровим євро. А Федеральна резервна система США обмірковує введення цифрового долару. 

Такими темпами фізична готівка може зникнути вже до кінця десятиліття, вважає математик, засновник рейтингу криптовалют Weiss Хуан Віллаверде. Він малює дещо зловісну картину, коли податкова політика може бути автоматизована, і податки миттєво зникатимуть з рахунків, а гроші повністю контролюватимуться бюрократами. «Не просто грошово-кредитна політика, а самі гроші – хто і скільки до них має доступу – визначатиметься не політиками, відповідальними перед виборцями, а чиновниками центрального банку, – говорить він. – Образиш не ту людину, і ти опинишся позбавленим будь-якого доступу до грошей натисканням кнопки».

Експерт переконаний, що лише біткоїни та інші криптовалюти здатні кинути виклик всеосяжній владі технократичної бюрократії. І якщо ви цінуєте свою фінансову свободу, в майбутньому криптовалюти можуть стати вашим єдиним вибором.

Прогнози росту

Нещодавно голова Комісії з цінних паперів і бірж США Джей Клейтон в ефірі телеканалу CNBC визнав, що існуючі платіжні механізми мають недоліки, а першу криптовалюту можна охарактеризувати як засіб накопичення або платіжний механізм. Рух біткоїну в сторону платіжного засобу забезпечить йому остаточне визнання, переконані експерти.

Керуючий директор американського інвестбанку Citibank Том Фіцпатрік порівнює першу криптовалюту з ринком золота в 1970-х роках і стверджує, що до грудня 2021 року біткоїн може подорожчати до 318 тис. доларів. Він пояснив такий прогноз технічним аналізом попередніх максимумів і мінімумів ціни. Наразі заходи підтримки економіки на тлі пандемії COVID-19 формують для біткоїну умови, схожі з умовами для золота у 1970-ті роки, стверджує управлінець.

У випадку криптовалют ніхто не може бути на 100% впевнений в тому, що ринок буде рухатися саме по передбаченому сценарію. Але слід визнати, що після того, як на початку цього року пандемія призвела до зупинки грошових ринків, біткоїн проявив себе як одна з найбільш рентабельних інвестицій. Зниження його ціни до 3,8 тис. доларів у березні багато хто називав «кінцем криптовалют». Ті ж, хто повірив в подальші перспективи біткоїну та встиг купити його за вигідним курсом, до теперішнього моменту могли отримати прибуток приблизно в 350% за умови продажу на поточній оцінці в 18 тис. доларів.

Фахівці радять підходити до трейдингу криптовалютою з холодною головою, не панікувати у разі невеликої просадки курсу і не докуповувати при його різкому зростанні. Криптовалюти – нестабільний актив, але однозначно здатний забезпечити високий прибуток та вихід в мейнстрім.

Поділіться корисною інформацією з друзями: