Як інструменти віддаленої роботи дозволяють слідкувати за вами

#інструменти

З поширенням віддаленої роботи компанії все частіше використовують спеціальне програмне забезпечення. Чи має воно доступ до ваших даних і до яких саме? Як сучасні інструменти дозволяють керівнику слідкувати за вами – читайте у матеріалі.

В нещодавній статті The New York Times керівник досліджень з кадрової практики Gartner Брайан Кропп зазначив, що роботодавці мають доступ до всього, що ви пишете на будь-яких платформах обміну повідомленнями, які адмініструє ваша компанія. Давайте розглянемо, як це працює для найпоширеніших інструментів комунікацій.

Читайте також: Нові правила дистанційної роботи – що змінилося?

Slack

Якщо ваша компанія використовує безкоштовний або стандартний план (ви можете побачити, який план використовує ваш роботодавець, натиснувши меню під назвою вашої компанії), адміністратору потрібно надіслати запит на експорт даних із Slack. Компанії з планом Plus потребують дозволу на доступ до повідомлень. Як тільки Slack дозволить цю функцію, керівництво вашої компанії отримає доступ до інформації.

Якщо ж компанія має план Enterprise, вона може ще простіше зберігати та шукати повідомлення в Slack. Цей доступ включає використання API Discovery, що полегшує пошук та архівування повідомлень.

Окрім перегляду фактичних повідомлень, будь-який користувач Slack може бачити дані високого рівня використання на вкладці Analytics (workspace.slack.com/stats).

Google Workspace

Google Workspace дозволяє адміністраторам здійснювати пошук в Drive, Gmail, Groups, Chat, Voice, Classic Hangouts і Meet з допомогою функції Vault. Вона не входить до кожного тарифу, але доступна для клієнтів застарілих G Suite Business та G Suite Education, Google Workspace Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise for Education та Enterprise Plus. Дізнатися, який план використовує ваш роботодавець, можна у адміністратора. Пошук працює аналогічно функції у вашому власному обліковому записі Gmail. Примітно, що адміністратори також можуть здійснювати пошук і в чернетках, навіть якщо електронний лист не був надісланий.

Microsoft Teams

В eDiscovery Microsoft пропонує інструмент пошуку, схожий на Google Workspace Vault, який може здійснювати пошук в приватних каналах та повідомленнях в Teams, а також в електронній пошті, Skype тощо. За замовчуванням це право ввімкнено лише для головного адміністратора, і в більшості організацій доступ до нього мають лише юристи. Як в Teams, так і в інших продуктах 365 можна автоматизувати пошук ключових слів.

При цьому працівники не можуть самостійно побачити, які можливості має роботодавець, цією інформацією володіє лише ІТ-адміністратор.

Програмне забезпечення для віддаленого робочого столу

Якщо ви отримуєте доступ до робочого комп’ютера через програмне забезпечення для віддаленого робочого столу, таке як Citrix, Splashtop або TeamViewer, все, що ви робите у вікні цієї програми, відбувається на комп’ютері у вашому офісі. Це означає, що ІТ-відділ або керівники компаній мають такий самий доступ до вашого комп’ютера, який би вони мали, якби знаходились біля нього фізично. Це дає можливість моніторити вашу активність в Інтернеті, бачити будь-які збережені вами файли та документи, над якими ви працюєте.

Оцінка продуктивності

У кількох своїх планах Google і Microsoft пропонують адміністраторам способи відстеження використання сервісів та збору метаданих від користувачів. Такі дані можуть включати час, коли ви входите в систему, кількість повідомлень, які ви надсилаєте, та відеодзвінків, в яких ви взяли участь, або інформацію про те, які пристрої ви використовуєте. Деякі тарифні плани Google і Microsoft 365 підтримують роботу з інструментами сторонніх розробників, таких як Prodoscore, які відстежують діяльність кожного співробітника та обчислюють оцінку його продуктивності на основі рівня активності.

Брайан Кропп зазначає, що до пандемії близько 10% компаній, яких опитувала його фірма, заявляли, що використовують програмне забезпечення, здатне контролювати співробітників. А з початку пандемії подібне забезпечення придбали вже близько 30% компаній. Очевидно, що з часом технології відстежування співробітників лише вдосконалюватимуться. Тож усім, хто мріє про просування по службі та бездоганну кар’єру, слід це враховувати вже сьогодні.

Читайте також: Обережно, фішинг! – як вберегтися від інтернет-шахрайства

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *