Як подолати стрес: секрети успішних людей

#стрес

Депресія та стрес стали справжньою пандемією нашого часу ще до появи коронавірусу. Але здається, є люди, які завжди сповнені оптимізму та впевненості у собі. Можливо, вони знають якісь особливі секрети подолання стресу? А чи є у вас власні антистрес-рецепти? Діліться з нами в коментарях!

У кожної людини свої тригери стресу – стосунки у сім’ї, фізичне та моральне здоров’я, гроші, робота… Уявіть, якщо до цього всього додати ще й керівництво величезною корпорацією або управління проектами на мільярди доларів. Як звичайна людина може справлятися з такими навантаженнями? У цьому матеріалі ми зібрали для вас поради, які допомагають сильним людям світу йти вперед, незважаючи на явні причини для стресу.

  1. Білл Гейтс

Секрети засновника компанії Microsoft Білла Гейтса – сон не менше 7 годин на добу та принаймні година читання перед сном. При чому він читає не лише наукові книги, як можна було б подумати. В інтерв’ю одному з видань Білл Гейтс зізнався, що лише кожна четверта книга, яку він читає, є науковою. «Читання наукових книжок забирає набагато більше часу», – говорить підприємець. В основному, за словами Гейтса, він любить поринути в історичну літературу та біографії.

  1. Тім Кук

Генеральний директор Apple Тім Кук секрет позитивної поведінки вбачає в тому, щоб позбутися циніків у своєму оточенні та перестати слухати людей, які налаштовані негативно. Він називає це «стратегічною глухотою» і не бачить нічого поганого в тому, щоб час від часу ставати «глухим» до інших, якщо це піде на користь вашій впевненості у собі. Саме такий рецепт він дав студентам Університету Глазго під час отримання почесного наукового ступеня.

  1. Маргарет Вітмен

Американська підприємниця, найбагатша жінка Каліфорнії, яка керувала такими гігантами, як P&G, eBay і Hewlett-Packard, полюбляє рибалку. В своїх інтерв’ю вона розповідає, що їздить на рибалку з сином по п’ять-шість разів на рік. А на початку свого знайомства з eBay Мег Вітмен частенько купувала там спорядження для рибалки. Саме дозвілля допомагає керівниці зняти стрес від управління та відчути радість життя.

  1. Воррен Баффет

Один із найкрупніших інвесторів у світі грає на укулеле і отримує від цього величезне задоволення. При цьому всі відзначають неймовірну простоту Воррена Баффета у спілкуванні. За словами Білла Гейтса, саме Баффет навчив його дивитися на речі простіше: «Його здатність розуміти сутність речей, просто працювати над тим, що дійсно важливо – це настільки дивно. Це особлива форма генія».

  1. Шеріл Сендберг

Шеф-секретар Facebook Шеріл Сендберг всерйоз занепокоїлася своєю залежністю від гаджетів і ретельно слідкує за часом, який вона проводить у смартфоні. Вона завжди вимикає телефон на ніч, що дозволяє її відчувати себе бадьорою та сповненою сил зранку. Прокручувати ж соціальні медіа вночі Шеріл справедливо вважає шкідливим для здоров’я.

Читайте також: «Назад до блокноту та олівця»: чому варто відмовитися від додатків, які вас контролюють

  1. Джек Дорсі

Співзасновник Twitter Джек Дорсі щоранку пробігає близько 6 миль, а ще у нього цікавий спосіб розподіляти справи впродовж тижня. Наприклад, понеділок – день для зустрічей, вівторок – для розробки продуктів, середа – для вирішення маркетингових завдань, четвер – для налагодження особистих зав’язків, а п’ятниця – день корпоративної культури. Саме регулярний графік дозволяє позбутися несподіванок, а значить, стресу, переконаний Джек Дорсі.

  1. Сьюзан Войчицкі

Генеральна директорка YouTube, мати пятьох дітей Сьюзан Войчицкі якось зізналася, що в житті буває важко досягти балансу між сім’єю і роботою. Саме тому вона вважає, що іноді варто взяти паузу і як слід налагодити сімейне життя перед тим, як повертатися до роботи. Крім того, робоча пауза – гарна можливість згенерувати нові ідеї, переконана керівниця.

Читайте також: Що таке саббатікал, і як він допомагає відкрити «друге дихання» в роботі

  1. Ілон Маск

Хоча інноваторів часто зображають безстрашними, Ілон Маск на одному із самітів зізнався, що часто відчував стрес у своєму житті. За його словами, велич полягає не в тому, щоб зовсім не мати страхів, а в тому, щоб подолати їх. «Людям слід ігнорувати страх, якщо він ірраціональний», – говорить Маск. Якщо ж страх раціональний, передусім, варто проаналізувати його причини і усунути їх.

  1. Індра Нуї

Генеральна директорка PepsiCo Індра Нуї мала гарних вчителів серед своєї сім’ї. Ії мати щовечора пропонувала їм із сестрою писати промови від імені визначних світових лідерів. А дідусь, коли бачив, що Індра не може чогось зробити, змушував її 200 разів писати на аркуші паперу: «Я не буду виправдовуватись». Гарна вправа для розвитку впевненості у собі, які дійсно варто взяти до уваги.

  1. Джеф Безос

За словами засновника Amazon Джефа Безоса, стрес з’являється там, де ми ігноруємо речі, які не слід ігнорувати. Коли ми не вживаємо ніяких заходів, щоб вирішити певну ситуацію, нам завжди страшно. Але як тільки ми починаємо діяти, навіть ще не досягнувши результату, сама активність і розуміння того, що ми вирішуємо це, зменшує будь-який стрес.

Тож дійте, беріть під контроль всі аспекти свого життя, і сміливо рухайтеся вперед.

Автор:

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *