Для бізнесменів-початківців: як перевести житлове приміщення в нежитлове?

#бізнес

Найчастіше квартири на цокольних і перших поверхах власники намагаються здати в оренду. А для того, щоб зробити це на законних підставах, необхідно ці приміщення перевести з житлового в нежитловий фонд. Розповідаємо покроково, як правильно це оформити

Згідно зі статтею 320 Цивільного Кодексу України, власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. А для того, щоб почати це робити, перш за все, треба зібрати пакет документів, до якого входять:

  • заява власника;
  • копія документів, що засвідчують особу;
  • копія документів, що підтверджують власність приміщення заявника;
  • копія ідентифікаційного номера;
  • технічний висновок щодо можливості переведення житлового в нежитлове приміщення;
  • копія технічного паспорта;
  • копія протоколу зборів мешканців, якщо приміщення знаходиться в багатоповерховому будинку або ОСББ;
  • письмова угода власників приміщень, розташованих поруч з об’єктом;
  • документи, які свідчать, що у власників є інше житлове приміщення, де вони будуть проживати.
  • Зібрані документи потрібно подати в Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який в свою чергу протягом двох робочих днів повинен передати їх в міський департамент будівництва та архітектури (ДАБІ).

У ДАБІ заяву розглядають протягом п’яти робочих днів, потім відправляють відповідь назад в ЦНАП. У разі, якщо відповідь позитивна, власник переходить вже до наступного етапу  – до реконструкції. При цьому слід враховувати такі моменти: будівля, де знаходиться приміщення, не повинна відноситися до пам’ятників архітектури, і вона не є аварійною; ремонт всередині приміщення не буде відображатися на несучих стінах або опорах, у разі знесення яких може пошкодитися вся будівля. Після закінчення ремонту власник знову звертається в ДАБІ, куди подає декларацію про те, що об’єкт після реконструкції готовий до експлуатації і оформляє новий технічний паспорт на приміщення.

Якщо відповідь від ДАБІ отримана негативна, то у власника є ще один вихід –  позовна заява в суд, в якій буде детально викладено його бачення цього питання та прикріплені всі зібрані матеріали. Щоб суд прийняв рішення на користь власника, радимо звернутися до юристів, які зможуть не лише допомогти правильно скласти позов, але і супроводжувати справу в суді.

Читайте також: З банківського рахунку незаконно списані кошти: що робити?

Поділіться корисною інформацією з друзями: