Амбіції без виправдань

#амбіції

Кожен має право бути амбітним, і не потрібно вибачатися за це, говорить Шеллі Аршамбо – одна з перших жінок-афроамериканок, що змогли стати високими керівниками. Шеллі очолювала одну з компаній у Кремнієвій долині. У своїй книзі «Амбіції без виправдань» вона розказує, як побудувати кар’єру своєї мрії.

Ми звикли применшувати свої досягнення і вибачатися за те, чого хочемо. Ми вживаємо вибачення так само часто, як сіль в їжу, вважає Шеллі Аршамбо. Вона закликає нас змінити це і переконує, що ми заслуговуємо на амбіції. У своїй книзі Шеллі розповідає нам, як чітко визначити свої цілі та як їх досягти – амбітно, безжально та сміливо.

Читайте також: «Три кити» сучасного лідера або якості сильної особистості. Як їх розвинути в дитині

Кристально чисте бачення

Більшість із нас розпочинає кар’єру, не знаючи по-справжньому своєї кінцевої мети, витрачаючи тисячі доларів на освіту та ресурси. Для Шеллі це неприпустимо. Вона порівнює це з тим, якби ви купили квиток на літак, зібрали валізи, і лише в літаку спитали пілота, куди саме прямуєте.

Нам потрібно вирішити, що ми хочемо, а вже потім розвинути навички, щоб отримати можливості і рухатися вперед. Особисто Шеллі хотіла стати генеральним директором ще з часів школи. Згодом вона уточнила свою мету – стати генеральним директором саме технологічної компанії.

Якщо ви не маєте кришталево чистої мети, можна просто вибрати її. «Я завжди раджу людям, якщо ви не знаєте, чим хочете займатися, тоді беріть роботу, яка користується попитом», – говорить Шеллі.

Визначившись із тим, чого ви хочете досягти, подумайте, як ви можете цього досягти, і спрямуйте всю свою енергію, щоб це здійснилося. За словами Шеллі, життя полягає в компромісах щодо того, як ви будете використовувати свої гроші, здоров’я та час. Щоб максимально вдало використати ці обмежені ресурси, вам слід розставляти пріоритети нещадно.

Говоріть про те, чого хочете

Шеллі вважає, що значного успіху можна досягти завдяки простому повідомленню людей про те, чого ти хочеш. «Я дуже вірю в те, що якщо ти не скажеш Всесвіту, чого ти хочеш, і що тобі потрібно, Всесвіт не зможе тобі допомогти», – каже вона. Це не означає отримувати все негайно – мова йде про те, щоб визначити свої потреби і щоб інші були обізнані та могли пам’ятати про них.

Наприклад, Шеллі пропонує говорити з людьми, на місці яких ви хотіли б опинитися. Ви можете сказати їм, що сподіваєтесь піти їхніми слідами, і запитати про досвід, який допоміг їм стати тим, ким вони є. Цей метод дозволяє повідомляти людям, що ви хочете зробити, а також просити про допомогу. Як вважає Шеллі, більшість людей допоможе, якщо ви правильно попросите.

На думку авторки, досягати успіху самостійно важко. Тому її порада – оточити себе людьми, які мотивують та заохочують вас. Вони повинні надихати вас на подолання своїх страхів та нагадувати, що ви можете досягти своїх цілей.

Шеллі закликає будувати навколо себе мережу людей, які допоможуть вам або зроблять щось для вас, навіть коли це не зручно. І самому намагатися допомагати їм. Ви повинні будувати стосунки і вкладати в них час і енергію. Щедрість із оточуючими людьми допоможе досягти поставлених цілей у довгостроковій перспективі.

Будьте сміливими

Якщо ви бачите, що хтось демонструє сміливість, знайте, що він це розвинув, отже, і ви зможете це зробити. Шеллі визначає сміливість як готовність почуватися незручно в даний момент, щоб вплинути на щось більше. Для неї це м’яз, який вам потрібно постійно тренувати.

Авторка наводить приклад з дитинства, коли однолітки побили її по дорозі зі школи. Проте день за днем ​​вона продовжувала йти додому тією ж дорогою. Звичайно, вона не хотіла цього робити, але вірила, що коли ти проявляєш сміливість, то просуваєшся вперед. Як тільки ви подолаєте свої страхи і зробите перші кроки назустріч сміливості, вам щоразу буде легше це робити.

«Амбіції без виправдань» – це переконлива, інтроспективна історія життя однієї жінки, її стратегій та цілей, які вона реалізовувала та продовжує реалізовувати для досягнення успіху. Авторка пропонує читачам вийти за рамки виключно допоміжних ролей, які інші очікують від них, бути наполегливими і дати собі дозвіл прагнути до вершини. 

Читайте також: 5 правил успішного планування

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *