COVID-19: Які вакцини ефективні проти дельта-варіанту?

#коронавірус

Дельта-штам коронавірусу, вперше виявлений в Індії, за даними ВООЗ вже зафіксований у 96 країнах світу. Чи працюють вакцини проти цього штаму – читайте у нашому матеріалі. 

Дельта-варіант коронавірусу поширюється у світі, тож деякі країни відкладають скасування коронавірусних обмежень. Водночас Всесвітня організація охорони здоров’я констатує найнижчу кількість нових захворювань COVID-19 у всьому світі, починаючи з лютого 2021 року, а також зниження щоденної кількості померлих унаслідок коронавірусу.

За даними досліджень, дельта-варіант є більш передавальним, ніж попередні, і частіше призводить до лікування в лікарні. Однак є і гарні новини – вакцини ефективно запобігають важкому захворюванню на COVID-19, спричиненому дельта-варіантом, яке потребує лікарняного лікування.

Давайте розглянемо, як різні вакцини проти COVID-19 працюють проти дельта-варіанту.

Pfizer і AstraZeneca

Згідно з останніми дослідженнями урядової організації Великобританії «Громадське здоров’я Англії», вакцина Pfizer-BioNTech є на 94% ефективною в запобіганні госпіталізації після першої дози і на 96% ефективною проти госпіталізації після 2 доз.

Вакцина Oxford-AstraZeneca захистить вас від необхідності госпітального лікування COVID-19 на рівні 71% після однієї дози та 92% після двох доз.

На думку авторів дослідження, ці результати свідчать про дуже високий рівень захисту від госпіталізації хворих з дельта-штамом з однією або двома дозами будь-якої вакцини.

Covaxin

Індійська рада медичних досліджень та компанія Bharat Biotech International, які спільно розробляли вакцину Covaxin COVID-19 , теж повідомляють про її ефективність проти дельта-варіанту.

Щоправда, дослідження виявило, що в лабораторних умовах антитіла вакцинованих осіб не були достатньо ефективними при нейтралізації даного вірусного варіанту. Однак дослідники зазначають, що Covaxin – цільновірусна вакцина, а отже вона може виробляти антитіла до багатьох різних частин вірусу. Якщо одна частина мутує, щоб породити новий варіант, такий як дельта, то антитіла до інших частин вірусу все одно повинні забезпечувати достатній захист. Втім, науковці визнають, що необхідні подальші дослідження Covaxin, щоб зрозуміти, наскільки ефективною є ця вакцина в реальних умовах для запобігання важкому дельта-варіанту COVID-19.

Читайте також: Як працюють цільновірусні вакцини

Sputnik V та CoronaVac

 Виробники російської вакцини Sputnik V COVID-19 нещодавно оголосили у Twitter, що їх вакцина була більш ефективною проти дельта-варіанту, ніж інші. Вони додали, що подали дані до міжнародного рецензованого журналу.

Компанія також заявила, що найближчим часом запропонує додаткові дослідження роботи вакцини Sputnik V проти дельта-варіанту. Однак до тих пір, на жаль, неможливо оцінити обґрунтованість цих тверджень.

Мало даних і про те, наскільки ефективна вакцина Sinovac COVID-19 (CoronaVac) проти дельта-варіанту. Нещодавня новина Reuters повідомляє, що понад 350 лікарів та медичного персоналу в Індонезії захворіли на COVID-19, незважаючи на отримання CoronaVac.

Згідно з повідомленням, більшість робітників хворіли безсимптомно, але десятки таки були в лікарні з підвищеною температурою та зниженням рівня насичення киснем.

Moderna

Компанія Moderna завіряє, що її вакцина від COVID-19 ефективна проти дельта-штаму коронавірусу. «В результаті вакцинації препаратом від COVID-19 компанії Moderna виробляються нейтралізуючі титри антитіл проти всіх варіантів, зокрема і проти варіанту «дельта», – йдеться в прес-релізі компанії.

Як заявляє компанія, при дельта-штамі спостерігається лише «незначне скорочення нейтралізуючих титрів», що виробляються вакциною. Подібним чином вакцина проявляє себе і в ситуації з іншими штамами. «Нові відомості радують і підсилюють нашу віру в те, що вакцина від COVID-19 компанії Moderna захищатиме від нових виявлених варіантів», – говориться у документі.

Ці обнадійливі дані спонукають країни пришвидшувати вакцинацію населення в надії на вироблення колективного імунітету проти COVID-19.

Читайте також: Як записатися на вакцинацію: офіційна інформація vs реальність

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *