10 міфів про нашу шкіру

#шкіра

Безліч косметичних засобів обіцяють нам чисту, здорову та молоду шкіру. Безліч продуктів шкодять нашій шкірі. У нашій статті намагаємося визначити, що є корисним, а що згубним для шкіри.

Шкіра – найбільший орган нашого тіла і дім для сенсорних нейронів, які дозволяють нам відчувати навколишній світ. Пропонуємо розвіяти міфи, які роками її оточують.

  1. Дорогий крем може зберегти шкіру молодою назавжди

Жоден крем не може захистити шкіру від старіння назавжди. Втім, зволожуючі креми здатні багато зробити для уповільнення старіння. Вчені також сходяться на думці, що найважливішим запобіжником старіння є використання крему із захистом від ультрафіолетового опромінення.

  1. Питна вода зберігає шкіру зволоженою 

Це напівправда. Вода, яку ми п’ємо, підтримує шкіру зволоженою лише настільки, наскільки вона підтримує тіло зволоженим, адже шкіра є найбільшим органом тіла. Безпосередньо впливати на шкіру вона може лише в крайніх ситуаціях, таких як тепловий удар або сильне зневоднення.

  1. Найкраще для шкіри підходить антибактеріальне мило 

Натуральний мікробіом життєво необхідний для підтримки здорової шкіри. Використання антибактеріального мила може порушити цей природний баланс. Регулярне видалення корисних і шкідливих бактерій – це не завжди найкраща ідея. Звичайно, якщо ви не працюєте в сфері охорони здоров’я або обробки продуктів харчування.

  1. Бруд на обличчі викликає прищі

Звичайний бруд не призведе до появи висипу. Запалення виникають через складну взаємодію гормонів і шкіри, а не бруду. Можна використовувати скраби, тоніки та багато продуктів для очищення обличчя, щоб усунути або запобігти появі прищів, це може лише призвести до подразнення. Адже пори закупорюються кератином – білком, який виробляється клітинами шкіри, а не брудом.

  1. Будьяке перебування на сонці шкідливе для шкіри

Будь-яке перебування на сонці спричиняє певний ступінь фотопошкодження, але водночас воно має важливе значення для посилення синтезу вітаміну D. Вітаміну D важливий для здоров’я кісток й імунної системи. Крім цього, сонячне опромінення має протизапальні властивості, які можуть бути корисними при деяких шкірних захворюваннях, таких як псоріаз та екзема.

Читайте також: ТОП -10 природних засобів для лікування екземи

  1. Засоби для засмаги захищають від ультрафіолетових променів 

Крем для засмаги не захистить від пошкодження сонцем, якщо він не містить захисту від ультрафіолету. Те саме стосується і штучної засмаги – просте розпилення кольору на шкіру не захищає від ультрафіолетових променів.

  1. Вітамін Е допомагає позбутися рубців 

Протягом багатьох років вчені досліджували, чи зменшує вітамін Е появу рубців, але на сьогоднішній день докази цього є непереконливими. Поточні дані не підтверджують ефективність використання вітаміну Е для зменшення шрамів. Для запобігання розростання рубців та покращення зовнішнього вигляду зрілих рубців вчені радять використовувати продукти з силіконовим гелем.

  1. Натуральні засоби краще для шкіри 

Насправді термін «натуральний» нічого не говорить про ефективність або безпеку продукту. Крім цього, так звані «натуральні» засоби можуть мати багато побічних ефектів, адже природні інгредієнти, особливо у великих кількостях, можуть викликати алергію та дратувати шкіру.

  1. Для загоєння ран потрібне повітря

Це давній і поширений міф, але насправді рани краще загоюються в чистому, вологому середовищі. Дослідження показали, що клітини краще мігрують, щоб ініціювати та продовжувати загоєння у вологому середовищі, особливо на ранніх стадіях загоєння. Однак пізніше, коли сформується нова сполучна тканина і мікроскопічні кровоносні судини, повітря може дійсно допомогти процесу загоєння.

  1. Щоденне відлущування має важливе значення для здорової шкіри

Лущення шкіри, або пілінг – це процес видалення мертвих клітин з поверхні шкіри. Його можна досягти за допомогою інструменту для відлущування, зернистої поверхні або хімікатів. Хоча пілінг популярний, він не є обов’язковим. Після відлущування шкіра стає гладшою, але повторне відлущування пошкоджує природний шкірний бар’єр.

Читайте також: 9 міфів про алергію

Автор:

Биография: Te te

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *