Як стати підприємцем

#бізнес

Дехто розпочинає самостійний бізнес вже зі студентської лави, інші ж приходять до цієї мети через роки роботи найманими працівниками. В будь-якому разі своя справа однозначно змінить ваше життя. То ж якщо ви все ще вагаєтесь і не знаєте з чого почати, скористайтеся деякими нашими порадами.

Сучасна реальність дозволяє розпочати власний бізнес, не маючи великих капіталовкладень. Розвиток цифрових технологій породжує молодих мільярдерів, платформи для пошуку інвесторів та краудфандингові майданчики дозволяють знайти кошти під будь-яку гарну ідею, а зростаюча зайнятість населення звільняє нішу для безлічі бізнесів з надання послуг, які можна розпочинати взагалі без стартового капіталу.

Тож якщо ви мрієте стати підприємцем, причин відкладати перехід у «вільне плавання» все менше. Але перед цим перевірте, чи правильно ви розумієте, що і як саме вам доведеться робити, коли ви розпочнете свій бізнес.

Читайте також: Як відрізнити перспективну бізнес-ідею від тупикової?

Ідея

Британський підприємець, засновник компанії «Silktide» Олівер Ембертон закликає не переоцінювати важливість ідеї для старту бізнесу. «Вам, звичайно, потрібна ідея, – пише він у своєму блозі. – Але зрозумійте, що навіть найуспішніші компанії не були засновані на надзвичайних або геніальних ідеях. Starbucks обрав сміливий шлях продажу кави в Сіетлі. Facebook створив покращену версію MySpace. Google зробив пошуковик краще, ніж Yahoo. Microsoft брала приклад з Apple, а ті – з Xerox».

Олівер Ембертон вважає, що найважливіше для бізнесмена-початківця – це розуміння потреб ринку, які на даний час недостатньо на ньому представлені. Тому завжди варто робити ставку на затребуваний товар чи послугу, і не важливо, оригінальні вони чи ні. Можливо, є сенс удосконалити вже існуючий продукт і запропонувати його ринку як власний, а не створювати щось з нуля.

Знання

Якщо у вас є досвід роботи у будь-якій сфері, використайте його, щоб знайти потрібну нішу для власного бізнесу. Іноді робітники або керівники, пропрацювавши багато років у певному секторі, створюють власні компанії і навіть переманюють туди клієнтів колишнього роботодавця. Звичайно, так вчиняти неетично, а подекуди і протизаконно. Приміром, Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» не дозволяє членам виконавчих органів товариств здійснювати господарську діяльність у сфері діяльності товариства.

Однак ніщо не заважає вам використовувати свій досвід і навички на користь власній справі. Так, часто маркетологи та SMM-ники створюють успішні компанії, знаючи який саме вид бізнесу успішно просувається та набирає обертів на даний момент.

Старт

Головна порада – поставте на перше місце джерело доходу. Документальне оформлення вашого бізнесу, процеси автоматизації та розписування посадових інструкцій залиште на потім. Facebook створювався без жодних документів в студентському гуртожитку і став мегауспішним світовим брендом. Сконцентруйтесь на прибутку, а всі інші задачі вирішуйте в міру того, як вони надходитимуть.

Економте всюди, де можна. Не вистачає грошей на створення сайту? Почніть роботу з соцмереж та маркетплейсів.

Не намагайтесь одразу стати щедрим роботодавцем, ви ще встигнете попрацювати над цією частиною свого іміджу, коли станете крупною компанією.

Реінвестуйте свої доходи в те, що вже приносить прибуток. Намагайтеся закріпитися у своїй ніші та наростити обороти.

Управління

Другий за важливістю процес після процесу отримання доходу, на який ви маєте звернути увагу, – це управління бізнесом. Ви ніколи не зможете вивести малий бізнес на новий рівень, якщо весь час перебуватимете всередині своєї компанії, працюючи на рівні з найманими робітниками. Навіть якщо вам подобається шити самому, і ви створили ательє, ви повинні мати час і сили думати над його маштабуванням і розвитком, а не лише отримувати задоволення від процесу. Інакше це самозайнятість, а не бізнес.

Бізнес повинен успішно працювати і без вас, звільняючи вам час на пошук нових горизонтів. Щоб цього досягти, необхідно опанувати науку лідерства та управління, і звичайно, володіти особистими якостями підприємця – рішучістю, вмінням переконувати, енергійністю. З іншого боку, ці якості точно у вас є, інакше ви б і не задумалися розпочати власний бізнес.

Читайте також: Як перетворити хобі на бізнес?

Бізнес-тренди-2021: визначаємо невизначеність

Поділіться корисною інформацією з друзями:


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *